• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer www na RasPi. DDNS / stałe IP zewnętrzne

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Yoxu Początkujący (360 p.)
Dzień dobry!

Jakiś czas temu założyłem serwer www na malince. Ustawiłem dla niej stały adres lokalny, przekierowania portów etc. Wszystko działa poprawnie, lecz nie satysfakcjonuje mnie domena typu "xxxxx.ddns.net". Założyłem domenę na nazwa.pl, ustawiłem przekierowanie, które działa tak, że po wpisaniu "xxxxx.pl" przekierowuje mnie na mój serwer. Tylko nadal to nie jest to samo, co normalna domena na innych stronach internetowych, bo po przekierowaniu nadal w adresie jest "xxxxx.ddns.net". Mam internet z Orange. Jest jakaś dobra opcja dla mnie, by wyglądało to chodź trochę profesjonalnie?

Pozdrawiam, Janek

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 9 stycznia 2018 przez Yoxu
 
Najlepsza
Nie rób przekierowania, ustaw dla domeny rekord CNAME wskazujący na xxxxx.ddns.net. Korzystało będzie wtedy z Twojej domeny i wyświetlało pod nią stronę z tej domeny od DDNSa. Ja u siebie z takiego rozwiązania korzystam i działa.
komentarz 9 stycznia 2018 przez Yoxu Początkujący (360 p.)
Trochę nie rozumiem
komentarz 9 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ja też nie - komentarz "trochę nie rozumiem" niewiele mi mówi i nie wiem w jaki sposób mogę Ci dalej pomóc.
komentarz 9 stycznia 2018 przez Yoxu Początkujący (360 p.)
Jasne, to nie miało być sensowną odpowiedzią, spróbuję trochę poczytać. Dzięki za radę!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,984 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...