• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pascal- porównanie metod sortowania, program

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
378 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2018 w Inne języki przez Kaskada9 Nowicjusz (160 p.)
Witam, mam problem z napisaniem programu,  który porównuje różne metody sortowania: (przez kopcowanie, przez wkładanie, przez scalanie, szybkie sortowanie). Tzn, porównanie ile czasu rzeczywistego potrzebują i ile porównań wykonują te algorytmy do uporządkowania tej samej tablicy.

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki i pomoc w rozwiązaniu zadania
komentarz 9 stycznia 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
A jaki problem?? Tak bardziej szczegółowo...
komentarz 9 stycznia 2018 przez Kaskada9 Nowicjusz (160 p.)

@Kaskada9,

Mam podstawowa wiedzę o programowaniu w języku pascal i nie wiem od czego zacząć 

komentarz 9 stycznia 2018 przez Kaskada9 Nowicjusz (160 p.)

@Jakub 0,

Mam podstawowa wiedzę o programowaniu w języku pascal i nie wiem od czego zacząć 

komentarz 10 stycznia 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

W porządku, nie chciałem urazić :/ Ale postaw się w mojej sytuacji, nie wiem w jaki sposób mam pomóc sad. Czy chodzi o to że nie wiesz jak to wszystko ułożyć, zorganizować, nie rozumiesz tego zadania  czy może ogólnie nie wiesz  (nie znasz, nie rozumiesz) tych algorytmów. Bo w tej chwili naprawdę nie wiem z czym konkretnie masz problem. Jeśli wiesz jak napisać funkcje sortujące tymi algorytmami to musisz tak działać:

*stworzyć jakieś tablice o tych samych danych danych i z tą samą wielkością

*Wstawić to kodu wywołania funkcji sortujących

*Przed wywołaniem zacząć liczyć czas a po wywołaniu zakończyć, nie znam pascala (uczę się C, C++ i WEB) ale zapewne wiesz czym jest wywołanie funkcji:

czas start

jakasfunkcja

koniec liczenia

Nie wiem jakie polecenia liczą czas w pascalu ale na pewno znajdziesz w internecie:

http://www.chip.pl/fora/w%C4%85tek/l22107/

https://4programmers.net/Turbo_Pascal/Pomiar_czasu_trwania_procedury

*potem zapisać czas do zmiennej i wyświetlić na ekranie...

 

Wiem że ci nie pomogłem ale naprawdę nie wiem do końca co konkretnie nie umiesz  :(

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 735 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2017 w Inne języki przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2016 w Inne języki przez Mariusz M Obywatel (1,640 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 238 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2022 w Inne języki przez julka1605 Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...