• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podłączanie karty graficznej pod komputer DVI do VGA

Object Storage Arubacloud
0 głosów
788 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)

Witam. Próbuję jakoś podłączyć kartę graficzną do monitora i sprawa wygląda tak, że monitor ma tylko wejście VGA a karta już te nowsze czyli HDMI, DVI-D, Display. No i zacząlem szukać przejsciowki ale przeszukując różne fora dowiedziałem się, że ponoć się nie da czy cuś. Zacytuje odpowiedź z tego forum czyli (https://forum.pasja-informatyki.pl) w którym znalazłem podobny temat cytat - "DVI-D wysyła tylko sygnał cyfrowy (a VGA jest analogowe)". Aczkolwiek znalazłem przejściówki które to niby umożliwiają i tak się zastanawiam czy to prawda czy nie bo już troszkę zgłupiałem. Jakby ktoś mądry mógłby mi odpowiedzieć z pewnością czy to nie jest lipa to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Ps - link do tej przejściówki którą znalazłem :) allegro.pl/adapter-przejsciowka

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 stycznia 2018 przez niezalogowany
wybrane 9 stycznia 2018 przez Lid$
 
Najlepsza
Przejściówka bez żadnych elementów aktywnych nie zamieni sygnału cyfrowego na analogowy. Ta, którą znalazłeś pozwoli na połączenie tylko w przypadku, gdy w karcie graficznej jest wyjście DVI-I (czyli takie, które przesyła zarówno sygnał cyfrowy, jak i analogowy).

Potrzebujesz czegoś takiego: http://allegro.pl/konwerter-przejsciowka-hdmi-vga-d-sub-full-hd-i7068418722.html
komentarz 9 stycznia 2018 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Tak myślałem, dobra dzięki ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 736 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Rafał Michalik 1 Początkujący (490 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...