• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bezpieczny dysk internetowy

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,189 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez NoEL Nowicjusz (240 p.)
Witam,

Czy istnieje jakiś w miarę bezpieczny, prywatny(wymagający logowania nawet by zobaczyć pliki) i najlepiej darmowy dysk internetowy?

Potrzebuje go, ponieważ mój komputer z linux'em, komputer z windows'em oraz telefon z windows'em  trochę się gryzą, a w najlepszym wypadku się nie wyczuwają. Muszę jednak w jakiś sposób przerzucać między nimi pliki. Rozwiązaniem wydaje mi się właśnie dysk internetowy, dane muszą być jednak bezpieczne, ponieważ w większości są prywatne. Przydało by mi się przynajmniej z 15 GB, a najlepiej ze 100 GB.

Czy takowy (najlepiej darmowy) istnieje?

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2018 przez Maniek Bywalec (2,170 p.)
Do backup używam mega, ponieważ jest tam 50gb za darmo i szyfrowanie asymetryczne, wiec jak hasło zapomnisz to masz po plikach ;)
komentarz 9 lutego 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
KeePass i nie zapomni ;)
komentarz 13 lutego 2018 przez Maniek Bywalec (2,170 p.)
Nie dzięki, wole nie trzymać wszystkich haseł pod jednym kluczem szyfrującym, ponieważ po kradzieży danych z komputera bym musiał zmieniać do wszystkiego hasła ;)
komentarz 28 marca 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
po to się szyfruje dyski w kompie... ze juz nie wspomne ze keepass obsługuje nie tylko klucze ale również pliki.
+2 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2018 przez Velta Maniak (52,010 p.)
+1 głos
odpowiedź 4 lutego 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)

Rclone - po założeniu kont we wszystkich obsługiwanych przez aplikację można osiągnąć prawie 100 GB. I działa wszędzie, od windows po solaris

0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)

Sam czegoś takiego szukam tylko czy to jest "bezpieczne" ? Chodzi mi o prywatność plików, nie ma tam nigdzie w regulaminie że przesłane pliki są własnością/częściową własnością serwisu ? Mi 15gb spokojnie wystarczy. Wszystkie kody, projekty/zarysy trzymam na dysku ale co jak padnie ? Już myślałem żeby trzymać je na jakimś wykupionym hostingu i na szybko skleić WWW i prostą apkę do tego. Jak jest z wsparciem dla linuxa w Mega ? Myślałem nawet o kupieniu dwóch 16gb pendriwów i trzymać na nich kopię 1:1.

1
komentarz 4 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Pendrive jest rozwiazaniem, ale trzeba sie liczyc, ze mozna go zgubic i robic update plikow. Jezeli pendrive zostaje w domu, to nie ma problemu, sam mam kopie all na pendrivie 32GB i statcza mi w zupelnosci.
1
komentarz 4 lutego 2018 przez Benek Szeryf (90,790 p.)

Update plików rozwiązuje się błyskawicznie z pomocą programu rsync.

komentarz 4 lutego 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)

Nie ma z tym Mega problemów z prywatnością o których pisałem ?

komentarz 13 lutego 2018 przez Maniek Bywalec (2,170 p.)
Kevin w Mega to oprogramowanie open source, gdzie masz szyfrowanie asynchroniczne end to end, czyli pliki są szyfrowane i odszyfrowywane na twoim komputerze, więc Mega nie ma żadnego dostępu do twoich plików i dzięki lokalizacji serwerów w Nowej Zelandii Mega nie ma przymusu udostępnienia twoich danych federalnym.
0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Tak jak wcześniej pisali: Mega najlepsza moim zdaniem.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 196 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 691 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...