• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Server ze starego komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
609 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Cześć, chciałbym spróbować postawić sever na starym komputerze, czy jest możliwość pomocy. Narazie mam zainstalowany system linux server. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Artur

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Co to znaczy postawić serwer? I jakiej pomocy oczekujesz. smiley

komentarz 9 stycznia 2018 przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Chcę zrobić ze starego server żeby np odpalić strone i móc postawić na nim minecrafta np. Ogólnie to chcę się pobawić :D
komentarz 9 stycznia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

No to docker Panie. Instalujesz Dockera i stawiasz co chcesz. Serwer minecrafta, apache, mysql. Co tylko dusza zapragnie. 

Czytaj dokładnie tutorial. Opisane i wytłumaczone jest wszystko. 

komentarz 9 stycznia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Chcę zrobić ze starego server

Ojj, nie wiem czy Ci się uda devil

komentarz 9 stycznia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Debian netinst i siema laugh

1
komentarz 9 stycznia 2018 przez niezalogowany

@Ehlert, widać, że gość jest zielony ,a Ty mu rekomendujesz dockera „na start"?

0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2018 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)
Myślę, że powinieneś zainstalować na tym komputerze Linux, następnie dowiedzieć się co jest wymagane do uruchomienia konkretnych serwisów. Do każdego narzędzia dostępne są tutoriale, które pomogą Ci z konfiguracją.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 448 wizyt
pytanie zadane 18 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez Jordan2115 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,294 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 704 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2015 w Nasze projekty przez Hatter Gaduła (3,180 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...