• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Postawienie aplikacji na hostingu - webpack+AngularJS+php i mysql

Object Storage Arubacloud
0 głosów
779 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2018 w JavaScript przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Witam, postawiłem lokalnie aplikację za pomocą npm i webpack 2. Aplikacja działa w pełni na lokalu wraz z bootstrapem i AngularJS. Skrypt serwerowy napisany jest w php, a łącze się z bazą danych mysql z pomocą Xampp i phpmyadmin.

 

Przyszedł czas na migracje na hosting, chciałem wypróbować to na jakimś darmowym, który obsłuży wszystko jak należy - teraz pytanie: czy polecicie jakiś dobry hosting i doradzicie jak to ugryźć?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 stycznia 2018 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
wybrane 10 stycznia 2018 przez Kondzio
 
Najlepsza
Nejlepiej w tej sytuacji użyć VPS. Na standardowym hostingu ftp, będziesz musisał przesłac wszystkie pliki przez ftp, razem z zależnościami. Moim zdaniem nieefektywnie, niewygodnie, długo...

VPS zachowuje się, jak zwykła maszyna z linuxem, instalujesz na niej apache, php, mysql, node + npm/yarn, composera i gita. Wtedy klonujesz repozytorium z gita, pobierasz zależności, budujesz aplikację i wszystko śmiga.

Nie wiem, czy istnieją darmowe VPS, ale raczej nie bawiłbym się w to. Najtańszy VPS możesz mieć już za 15zł/mies, to nie jest jakaś ogromna suma, zawsze po miesiącu możesz zrezygnować.
komentarz 9 stycznia 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Dziękuję, na pewno zainteresuje się VPS, bo wydaje się ciekawą opcją. Jednakże, wrzucenie projektu ma hosting ma być tylko dla testu do mojego projektu. Tak więc zależałoby mi jedynie na darmowym hostingu, na który uda mi się to wrzucić i będzie działać na jakiś czas.

No i czy dobrze rozumiem, że webpack wrzuca wszystkie pliki wynikowe do mojego folderu dist, a więc tylko ten folder wrzucam na hosting?
1
komentarz 9 stycznia 2018 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Nawet jeśli chcesz to tylko sprawdzić, to polecam VPS, bo przy okazji nauczysz się jak go skonfigurować, a to jest przydatne.

Ogólnie nie polecam usług nazwa.pl, ale mają teraz promocję, za VPS na 3 miesiące, płacisz 3,65zł brutto (serwer w cenie kanapki):
https://www.nazwa.pl/vps/
Tylko przy zakupie trzeba zaznaczyć "brak panelu administracyjnego". Do testów w sam raz.

Jeśli się uprzesz na zwykły hosting, to nie wiem jak masz skonfigurowanego webpacka, ale ogólnie tak, powinny wystarczyć pliki wynikowe.
komentarz 10 stycznia 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Dzięki ;) spróbuję tego VPS'a jeśli tak sądzisz, pewnie masz rację. W razie czego odezwę się na PW, fajnie, że ktoś mnie naprowadził :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 865 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2017 w PHP przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2019 w PHP przez natalkaplu Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2020 w JavaScript przez DevOpsComeTrue Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,396 odpowiedzi

319,527 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...