• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows update

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
187 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kegamee Użytkownik (640 p.)
Witam,

Planuje dziś zrobić formata siódemki, z doświadczenia wiem że zawsze na świeżym systemie trzeba instalować pełno aktualizacji. Czy opłaca się korzystać z Windows update? Bardzo irytuje mnie to że jak pobiorą się tę aktualizację to przy włączaniu komputera czasami trzeba czekać godzine lub więcej. Czy nie jest lepszą opcją korzystać z programów typu "Easy Driver" lub "Driver Reviver" niż z tego co oferuje nam Microsoft? W tych programach aktualizacje instalują się podczas korzystania z komputera i nie trzeba potem czekać kupę czasu gdy system się uruchamia, chyba że się myle? Co mi radzicie?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)

Aktualizacje systemu są potrzebne lecz pobierane te które chcemy i wtedy kiedy chemy dlatego należy mieć ustawione tak:

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Ja Ci radzę stanowczo wyłączyć Update. Dla mie to aktualizacje które często mało wnoszą i zajmują miejsce. Poza tym potrafią się robić w ciągu pracy i nagle wymusić konieczność restartu systemu. Takie ja mam zdanie o tej usłudze.
0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Polecam od siebie WSUSOfflineUpdate: http://download.wsusoffline.net/

Pobiera wszystkie aktualizacje (które zaznaczyliśmy) ale z wyjątkiem te które są niepotrzebne, takie jak "Zaktualizuj do Windows 10"

Pobiera o wiele szybciej od Windows Update.
0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Sprawa z windows update :3

Z jednej strony kiedy pobierasz wszystkie aktualizacje w teorii Twój system będziesz bardziej zabezpieczony ( niż gdybyś nie ściagał aktualizacji). Sa one m.in. po to aby 'załatać' dziury w systemie czy zoptymalizować pracę na systemie. Jak im to wychodzi w rzeczywistości - to już każdy z osobna sobie odpowie.

Z drugiej strony, 'czysty' system jest dużo lźejszy ( pare GB w przypadku win7 ), szybsze startowanie na starszym sprzęcie etc. Idzie to niestey w parze ze spadkiem zabezpieczenia naszego systemu przed cyberatakami. Oczywiście antywirus czy firewall swoje wnosza. Niestety żaden z nich nie zapewni nawet 95% skuteczności.

Tak sytuacja wyglada :)

Ze swojej strony - na serwerze zawsze mam najnowsze aktualizacje, na domowym starszym sprzęcie mam czysta 7 i żyję :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 8,811 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Bartex Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,745 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez student33 Początkujący (250 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...