• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Połączenie telefonu z serwerem apache2

Object Storage Arubacloud
0 głosów
292 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Witam,
 

Na wirtualnej maszynie, z zainstalowanym linuxem, odpaliłem server apache2. Wszystko działa... jak powinno. Łącząc się poprzez adres wewnętrzny tego linuxa z moim "prawdziwym" systemem (windows) mogę również dostać się do strony, lecz z telefonu podłączonego do wi-fi w tej samej sieci już nie, ma ktoś pomysły dlaczego i jak to rozwiązać ? 

Sprawa wygląda tak, że testując, odpaliłem apache 2 (poprzez xampp'a) na windowsie, i telefon normalnie widzi stronę. Niestety ma już problem z wirtualnym linuxem. Czy jest to spowodowane właśnie tym, że jest to tylko wirtualny system ?

- Firewall wyłączony


Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

W jakim trybie masz ustawiony interfejs sieciowy maszyny wirtualnej. Ustawienia, zakładka Network. 

komentarz 9 stycznia 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
Sprawdzę w domu, i dziękuję za wszelką chęć pomocy.

W szkole zapytałem magistra, i również podsunął mi rozwiązania tego połączenia.
komentarz 9 stycznia 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
edycja 9 stycznia 2018 przez Yashe

Problem niewyświetlającego się bridga naprawiłem, poprzez opcje "repair". 
(Dla windows 10 Dodaj lub Usuń Programy -> WMware -> Modyfikuj -> Napraw)
Pobrałem z sieci specjalną bibliotekę vmnetbridge.dll i restart komputera (ważne). Po tym wszystkim mam opcję połączenia mostkowego, lecz ustawienie mojej karty Ethernet w Bridgu nie rozwiązało problemu, że telefon nie może nawiązać połączenia z serwerem apache2. 

Wygląda to tak, że ładuje się kilka minut i oddaje komunikat "Serwer 192.168.139.128 potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź." (Dopisanie portu "80" nic nie daje, a na nim nasłuchuje serwer)

komentarz 9 stycznia 2018 przez rifster Początkujący (320 p.)
edycja 9 stycznia 2018 przez rifster
Podaj jakie masz adresy IP na poszczególnych urządzeniach. Czy serwer odpowiada na ping z telefonu (albo innego komputera w sieci)?
komentarz 9 stycznia 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Adresów IP raczej nie chciałbym udostępniać na forum. Jedyne co udało mi się zauważyć, to aktualnie połączenie się hostem (windowsem 10) na serwer z linuxa, jest równie nieosiągalne. Przy ustawieniu NAT była taka możliwość.

Dla pewności sprawdziłem ip (okazało się inne, wraz przy zmianie połączenia z siecią - mój błąd) Wszystko ładnie i pięknie działa. Telefon również łączy się z serwerem.

Bardzo serdecznie dziękuje Tobie za pomoc.

1
komentarz 9 stycznia 2018 przez rifster Początkujący (320 p.)
Nie ma sprawy. Najwazniejsze że działa :). Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 68 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...