• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Generowanie PDF

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,712 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2018 w Java przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)

Jaką wtyczką generować pdf w Javie? Znalazłem coś takiego jak iText, ale nie wiem jaki plik skopiować, żeby to zadziałało indecision

Są jakieś inne, prostsze metody osiągnięcia celu?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Bo musisz to zaprogramować, chyba że lubisz latex-a ;d.  

Tu masz przykład kodu do budowy tabeli :).

https://github.com/PatrykMaternicki/HazeBankMenagmentSystem/blob/master/src/main/java/com/Models/Services/PdfBuilderService.java

https://github.com/PatrykMaternicki/HazeBankMenagmentSystem/blob/master/src/main/java/com/Models/Services/RowsBuilderService.java

Tylko, że darmowy iText jest dość mocno ograniczony, przed wszystkim nie można zapisywać pdf ;/ (albo ja przynajmniej tego nie ogarnąłem)
komentarz 8 stycznia 2018 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)

http://users.uj.edu.pl/~ciesla/java/java_09.pdf

 

tu jest coś, ale nadal nie wiem co(które pliki jar) i gdzie skopiować żeby można było pisać sad

komentarz 8 stycznia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Używasz mavena xp
komentarz 8 stycznia 2018 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
co to jest?
komentarz 8 stycznia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Javowy builder do projektów.
komentarz 8 stycznia 2018 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
nie używam go

wracając do tematu, to jest napisane, że jakiś plik trzeba wkopiować, ale takiego nie ma, są inne
komentarz 9 stycznia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
edycja 9 stycznia 2018 przez ShiroUmizake
Jeżeli myślisz na poważnie z JAVĄ. To radziłbym się zastanowić. Tymbardziej, że wtedy masz kopiuj wklej i voila i już zależność załadowana do projektu. A jak jesteś jeszcze bardziej leniwy to gotowe boileplaty latają po gicie przykład:

 

A co do tego linku. A link ten już nie działa (itext przejęła inna firma) .
komentarz 9 stycznia 2018 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
uczyłem się w tym semestrze Javy na szybko, żeby projekt napisać dlatego nwm nic o tym. Btw polecasz jakieś książki o tym? Na początek po polsku najlepiej
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2018 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Wg mnie najlepsze narzędzie do generowania pdf-ów w Javie to JasperReports. Tworzenie pdf-ów w nim jest proste:

1) Stworzenie szablonu w programie Jaspersoft Studio (szablony przechowywany jest w pliku .jrxml,)

2) Skompilowanie szablonu (można to zrobić zarówno w Jaspersoft Studio jak i we własnej aplikacji z tym, że każdorazowa kompilacja nie ma sensu i lepiej trzymać szablony w postaci skompilowanej)

3) We własnej aplikacji należy wygenerować raport

 

Nie chciałem się rozpisywać, ale polecam tą bibliotekę bo JasperReports obsługuje wiele formatów, więc nie będziesz miał problemu z wygenerowaniem szablonu np. w xls. Dodatkowo oczywiście wspiera obsługę parametrów, stronicowanie itd. co w iText musisz ręcznie obsłużyć. Tak przy okazji to JasperReports też używa pod spodem iText-a. Szablony tworzy się bardzo prosto bo ten Jaspersoft Studio podobny jest trochę do takiego Worda.
0 głosów
odpowiedź 10 stycznia 2018 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
wie ktoś gdzie znajdę plik jar itext? Ja znalazłem tylko plik zip z kilkoma jar

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,075 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w PHP przez dominiv2604 Początkujący (350 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,623 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...