• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Porada jaki język serwera wybrać w dlaszym rozwoju.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
291 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2018 w C# przez User007 Bywalec (2,400 p.)
Witam.

Na początku muszę napisać że obecnie dużo piszę w języku c# i w technologi Xamarin oraz Unity. Właśnie skończyłem tworzyć pierwszą grę na androida oraz apkę. I w dalszym ciągu chciałbym się rozwijać w tym kierunku.

Natomiast mam problem przy wyborze języka w którym miałbym pisać obsługę serwera, gdyż moje następne projekty będą wymagać już serwera do obsługi danych itp.

Napisałem już jakiś czas temu backend strony w php bez użycia żadnego frameworka (niestety) ale potem miałe dużą przerwę gdyż skupiłem się na c#.

I teraz właśnie nie czy uczyć się technologi ASP.NET i mieć wszystko w jednej technologi czy może uczyć się PHP i frameworków z tym związanych jeśli już jakąś wiedzę w PHP mam.

A skoro już jakąś wiedzę mam w PHP to rozwinięcie się w tym kierunku pójdzie mi szybciej niż nauka od podstaw ASP.NET?

Natomiast jeśli chodzi o szukanie pracy to chyba w obu tych technologiach jej nie brakuje z tego co zdążyłem się zorientować. Chyba że się mylę?

A co wy o tym myślicie? W jakim kierunku iść i dlaczego?

Dziękuję

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2018 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Jeżeli chcesz pracować dla zagranicznych pracodawców to tylko asp.net. PHP za granicą już umiera tylko w Polsce się go trzymamy. Nie wiem dlaczego ludzie mają u nas taki bum na to. Z mojej perspektywy (posiadam własną firmę) to wszystko inne poza PHP.

PS

W przyszłości język go lang będzie bardzo popularny :)
komentarz 7 stycznia 2018 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
I najważniejsze. Nie idz tam gdzie ludzie idą na siłę. Jeżeli podoba Ci się php i lepiej Ci się w nim piszę to go wybierz. Również i ten język potrzebuje ekspertów
komentarz 8 stycznia 2018 przez User007 Bywalec (2,400 p.)
W sumie to do PHP nic nie mam, no może poza znakiem dolara :). Z drugiej strony jakiś super doświadczony w tym języku nie jestem więc może coś później zacznie mi przeszkadzać. Do c# jako takiego też nic nie mam a nawet podoba mi się bardziej od php z powodu silnego typowania. Ale tutaj ponownie brakuje mi doświadczenia aby móc rzetelnie ocenić. Dlatego zadałem też to pytanie. Poza tym serwerowego ASP.NET nie ruszałem nigdy.
komentarz 8 stycznia 2018 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

PHP za granicą już umiera tylko w Polsce się go trzymamy

Świat mnie ciągle zaskakuje...

komentarz 8 stycznia 2018 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Jeśli interesuje cię kupno serwera na własny użytek, powinieneś wiedzieć, że serwery z ASP.NET są droższe od tych z php.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 975 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2018 w C i C++ przez Emilos846 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 424 wizyt
pytanie zadane 5 września 2020 w Android, Swift, Symbian przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...