• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wordpress - Wyświetlanie stron na stronie głównej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
778 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2018 w PHP przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Cześć, mam pytanie. Tworzę właśnie własną stronę internetową opartą o wordpress, i mam pytanie stworzyłem kilka różnych szablonów dla stron. I działają w oddzielnym php-ie, jako indywidualna strona. Czy mogę jakoś zrobić tak, żeby wyświetlić strony, na stronie głównej ? Mam strony takie jak "Konkursy" / "Wydarzenia" / "Wpisy" / "Strona Główna", chciałbym żeby na "Strona Główna" były, pozostałe. Tylko że nie wiem jak je wyświetlić, gdy ustawiam jako rodzica Stronę Główną, to nic się nie dzieje.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 stycznia 2018 przez niezalogowany
Dla strony głównej możesz wybrać z jakiego szablonu ma korzystać dana strona. Czyli np. jeżeli strona główna korzysta z szablonu "Konkursy" to na stronie głównej wyświetli się szablon Konkursy.

Jeśli ta odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje to opisz problem dokładniej.
komentarz 8 stycznia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Powiem tak, pewnie to wszystko jak ja teraz dochodzę do celu jest mijające się z ideałem. Ale aktualnie dążę do tego by działało, udało mi się znaleźć sposób na zagnieżdżenie tego co chciałem na stronie :D
komentarz 8 stycznia 2018 przez accolade Bywalec (2,410 p.)
Mam wrażenie, że jeśli chcesz załadować jakąś część templatki na stronę główną to powienieś skorzystać z get_template_part(). A z ciekawości, jak to zrobiłeś?
komentarz 8 stycznia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Zrobiłem wszystko w pliku front-page.php. I ustawiłem na sztywno całą stronę, mimo że mogę podzielić na szablony, to z tymi całymi stronami gubiłem się jak to połączyć na stronę główną. Udało mi się w sumie zrobić nawet tak żeby Strona działała "lepiej", bo efekt końcowy mi się bardziej podoba niż początkowa myśl. Ogólnie, chodzi o to że na mojej stronie jest zrobione miejsce na "Ogłoszenia" i "Posty", wykorzystałem plugin advanced custom fields, stworzyłem grupę pól, dla "Rodzaj wpisu = post" i "Kategoria wpisu = Ogloszenia", dzięki temu mogę dać ogłoszenie oficjalne w miejscu z postami. I jest to jakoś ładnie ogłoszone, i nie bierze się znikąd. A później z fieldów pobieram wszystkie potrzebne mi rzeczy, i wrzucam do działu z ogłoszeniami. Zauważyłem że więcej kontroli mam nad stroną bo przykładem nikt nie pójdzie poza skryptem. Po prostu przestałem się przejmować że to strona, dynamiczna ( czyli po prostu nie jest zaznaczona jako statyczna, bo nie wiem czy na serio ją dynamiczną nazwać mogę ), i pracuje na sztywno w pliku front-page.php
komentarz 9 stycznia 2018 przez niezalogowany

tak jak kolega  accolade radzi, najlepiej tworzyć osobno 'sekcje' w osobnych plikach .php a później ładować je do Twojego pliku front-page.php poprzez funkcję  get_template_part().

https://developer.wordpress.org/reference/functions/get_template_part/

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 w PHP przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 375 wizyt
pytanie zadane 14 października 2017 w Systemy CMS przez lukaszlukasz Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 476 wizyt
pytanie zadane 26 października 2018 w Systemy CMS przez icytower Bywalec (2,110 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...