• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Operator = w ONP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rock Nowicjusz (160 p.)
Witam, mam pytanie odnośnie operatora '=' w ONP. Jeśli mamy na przykład wyrażenie a=b=c+d*e to będzie to ab=cde*+=, czy może abcde*+== ?
komentarz 6 stycznia 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Zależy jaki priorytet dasz operatorowi '='. To czy jest wyższy czy niższy od innych operatorów. Wiele zależy od implementacji...

*u mnie znak '=' oznaczał koniec równania :)
1
komentarz 6 stycznia 2018 przez rock Nowicjusz (160 p.)
To może prostszy przykład a=b=c to jest abc== czy ab=c=. Według algorytmu powinno się zrobić ab=c= ale i tak nie jestem pewny. Po prostu chodzi mi o to czy = "zostawiamy" na koniec, u mnie ma najniższy priorytet.
komentarz 6 stycznia 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

Jak ja zrobiłem eksperyment to dla samych '=' prędzej ab = c = . Tak jak mówię wiele zależy od ilości i typów innych operatorów. Musiał byś sobie zapisać jakieś przykładowe wyrażenie i z pomocą działania algorytmu wywnioskować jak to zostanie zapisane w ONP: https://4programmers.net/Algorytmy/Odwrotna_notacja_polska

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

IMO wynikiem konwersji "a=b=c" na ONP powinno być "abc==". Operator przypisania powinien mieć najmniejszy priorytet (z reguły tylko przecinek ma mniejszy, ale u ciebie nie ma przecinka) i być prawo-asocjacyjny. 

a=b=c to jest abc== czy ab=c=. Według algorytmu powinno się zrobić ab=c= ale i tak nie jestem pewny.

Bierzemy 'a' - idzie na output; bierzemy operator '=' - idzie na stos; 'b' - out; kolejny '=' - jest prawo-asocjacyjny więc sprawdzamy czy ma mniejszy (nie <= jak w przypadku lewo-asocjacyjnych) priorytet niż szczyt stosu, ma taki sam więc tylko dorzucamy go na stos; 'c' - out; kolejno wrzucamy elementy stosu na output.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Barteck125 Obywatel (1,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2023 w C i C++ przez bananen Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 454 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...