• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaszyfrowana karta SD

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,554 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2018 w Urządzenia mobilne przez Kacper Mieliński Użytkownik (600 p.)
edycja 5 stycznia 2018 przez Kacper Mieliński
Witam posiadałem Samsunga J5 zaszyfrowałem na nim kartę sd (telefon też był zaszyfrowany). Włożyłem kartę do innego telefon i nie wczytuje mi zdjęć/filmików oraz muzyki. Gdy próbuje odtworzyć zdjęcie/filmik/muzykę to wyskakuje nieobsługiwany typ plików. Jest jakaś możliwość, żeby odszyfrować tą kartę albo uzyskać dostęp do tych danych? Może to być problem, że na samsungu był android 6.0.1 a teraz mam 6.0?
komentarz 5 stycznia 2018 przez niezalogowany
Karta zaszyfrowana była w jaki sposób? Jakiś passphrase?
komentarz 6 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

zaszyfrowałem na nim kartę sd

A więc po co zaszyfrowałeś?

komentarz 6 stycznia 2018 przez Kacper Mieliński Użytkownik (600 p.)
Nwm dokładnie czym w ustawieniach androida jest szyfrowanie.
komentarz 6 stycznia 2018 przez Kacper Mieliński Użytkownik (600 p.)
No żeby była zaszyfrowana na wypadek zgubienia? A po co sie szyfruje? Głupie pytanie zadałeś...
komentarz 6 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

No żeby była zaszyfrowana na wypadek zgubienia? A po co sie szyfruje? Głupie pytanie zadałeś...

To następnym razem jak będziesz coś szyfrował to zrób to tym razem tak, żebyś nie zaszyfrował przed samym sobą.

Gdy próbuje odtworzyć zdjęcie/filmik/muzykę to wyskakuje nieobsługiwany typ plików

Skoro jesteś taki obeznany w temacie czym jest szyfrowanie i w jakim celu, to skąd to zaskoczenie, że nie możesz odtworzyć danych?

komentarz 6 stycznia 2018 przez niezalogowany
Spróbujmy jeszcze raz, bo szczerze mówiąc nie jestem pewny jak to robił android: czy przy szyfrowaniu ustawiałeś jakieś hasło?

Bo dla przykładu w androidzie przy tworzeniu adopted storage tworzony jest klucz w taki sposób aby z założenia odtworzenie karty było możliwe jedynie po stronie macierzystego urządzenia.

Radziłbym jednak mimo wszystko wpiąć kartę do starego telefonu, ten do komputera i skopiować pliki po mtp do nowego telefonu ;)
komentarz 12 stycznia 2018 przez Kacper Mieliński Użytkownik (600 p.)
Tak podczas szyfrowania karty i szyfrowania telefonu ustawiłem hasło. Niestety jak napisałem nie jestem w posiadaniu telefonu.
komentarz 12 stycznia 2018 przez Kacper Mieliński Użytkownik (600 p.)
Nigdzie nie powiedziałem, że jestem obeznany w szyfrowaniu... Nie mam zaskoczenia, że nie mogę odtworzyć zaszyfrowanych plików tylko pytam jak można odszyfrować kartę na innym urządzeniu proste.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,869 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2017 w Urządzenia mobilne przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 298 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2022 w Mikrokontrolery przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 266 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...