• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaszyfrowana karta SD

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,608 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2018 w Urządzenia mobilne przez Kacper Mieliński Użytkownik (600 p.)
edycja 5 stycznia 2018 przez Kacper Mieliński
Witam posiadałem Samsunga J5 zaszyfrowałem na nim kartę sd (telefon też był zaszyfrowany). Włożyłem kartę do innego telefon i nie wczytuje mi zdjęć/filmików oraz muzyki. Gdy próbuje odtworzyć zdjęcie/filmik/muzykę to wyskakuje nieobsługiwany typ plików. Jest jakaś możliwość, żeby odszyfrować tą kartę albo uzyskać dostęp do tych danych? Może to być problem, że na samsungu był android 6.0.1 a teraz mam 6.0?
komentarz 5 stycznia 2018 przez niezalogowany
Karta zaszyfrowana była w jaki sposób? Jakiś passphrase?
komentarz 6 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

zaszyfrowałem na nim kartę sd

A więc po co zaszyfrowałeś?

komentarz 6 stycznia 2018 przez Kacper Mieliński Użytkownik (600 p.)
Nwm dokładnie czym w ustawieniach androida jest szyfrowanie.
komentarz 6 stycznia 2018 przez Kacper Mieliński Użytkownik (600 p.)
No żeby była zaszyfrowana na wypadek zgubienia? A po co sie szyfruje? Głupie pytanie zadałeś...
komentarz 6 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

No żeby była zaszyfrowana na wypadek zgubienia? A po co sie szyfruje? Głupie pytanie zadałeś...

To następnym razem jak będziesz coś szyfrował to zrób to tym razem tak, żebyś nie zaszyfrował przed samym sobą.

Gdy próbuje odtworzyć zdjęcie/filmik/muzykę to wyskakuje nieobsługiwany typ plików

Skoro jesteś taki obeznany w temacie czym jest szyfrowanie i w jakim celu, to skąd to zaskoczenie, że nie możesz odtworzyć danych?

komentarz 6 stycznia 2018 przez niezalogowany
Spróbujmy jeszcze raz, bo szczerze mówiąc nie jestem pewny jak to robił android: czy przy szyfrowaniu ustawiałeś jakieś hasło?

Bo dla przykładu w androidzie przy tworzeniu adopted storage tworzony jest klucz w taki sposób aby z założenia odtworzenie karty było możliwe jedynie po stronie macierzystego urządzenia.

Radziłbym jednak mimo wszystko wpiąć kartę do starego telefonu, ten do komputera i skopiować pliki po mtp do nowego telefonu ;)
komentarz 12 stycznia 2018 przez Kacper Mieliński Użytkownik (600 p.)
Tak podczas szyfrowania karty i szyfrowania telefonu ustawiłem hasło. Niestety jak napisałem nie jestem w posiadaniu telefonu.
komentarz 12 stycznia 2018 przez Kacper Mieliński Użytkownik (600 p.)
Nigdzie nie powiedziałem, że jestem obeznany w szyfrowaniu... Nie mam zaskoczenia, że nie mogę odtworzyć zaszyfrowanych plików tylko pytam jak można odszyfrować kartę na innym urządzeniu proste.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,928 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2017 w Urządzenia mobilne przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 344 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2022 w Mikrokontrolery przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,437 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...