• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strony bardzo wolno się ładują

Object Storage Arubacloud
0 głosów
9,912 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Deloryn Bywalec (2,060 p.)
Mam problem z korzystaniem z Internetu na laptopie - i nie jest to wina sieci. Ten problem miałem zarówno łącząc się z jednym routerem przez wifi, jak i łącząc się z innym routerem przez wifi, a także nawet łącząc się przez kabel z routerem. Za każdym razem byłem podłączony do sieci i miałem dostęp do Internetu. Jednak strony bardzo wolno się ładują, pomimo odpowiednio dobrej transmisji danych od dostawcy. Wyjątkiem jest być może wyszukiwarka Google, ale już otwieranie odnalezionej grafiki trwa długo. Przeskanowałem komputer antywirusem i znalazło parę rzeczy, które usunąłem. Problem trwa nadal. Czym to może być spowodowane? Czy to wina sprzętu?
komentarz 5 stycznia 2018 przez Bazinga Bywalec (2,120 p.)
1. Jaki system operacyjny, przeglądarka (rozszerzenia). Kiedy zainstalowany?
2. Problem tylko na laptopie, czy na innych urządzeniach też?
3. Próbowałeś robić speed testy?
4. Co AV znalazł?
5. Używałeś programu do defragmentacji, czyszczenia dysku / anli mailware?
6. Może AV/ FIrewall spowolnia?
komentarz 5 stycznia 2018 przez Deloryn Bywalec (2,060 p.)
1. Windows 8.1, przeglądarka Opera. Korzystam z tego zestawu już od 3 lat.

2. Problem tylko na tym laptopie, bo inna osoba swobodnie korzystać z Internetu łącząc się do sieci.

3. Tak, próbowałem speed testów i wyszły mi dobre.

4. Nie pamiętam, ale chyba jakieś trojany plus być może jakiś downloader.

5. Jeszcze nie korzystałem ostatnio, nie licząc antywirusa.

6. Nie sądzę. AV zainstalowałem ostatnio żeby pomóc sobie z tym problemem.

Właściwie to niedawno instalowałem jakieś programy w stylu putty, czy program do skanowania mojej sieci. Ale to drugie jest już chyba odinstalowane. Tworzyłem też połączenia mostkowe między siecią Ethernet z Raspberry Pi podłączoną do laptopa z wi-fi w laptopie.
komentarz 7 stycznia 2018 przez Bazinga Bywalec (2,120 p.)
No to po koleji:
1. Sprawdź w ustawieniach opery, czy nie masz dodatków zainstalowanych. Czasem AV nie wynajduje tego. No i może wyczyścić prywatne dane?
1. Przeskanuj komputer programem anti mailware,
2. Spróbuj inną przeglądarkę.
3. Oczyść dysku programem do oczyszczania dysku lub defragmentacji
4. Masz może zrobiony punkt przywracania systemu/ kopię zapasową z okresu przed wprowadzaniem zmian? Ekspertem nie jestem, ale może mogły te programy coś namieszać w ustawieniach?

Programy możesz na przykład pobrać ze strony www.dobreprogramy.pl.
komentarz 9 stycznia 2018 przez Deloryn Bywalec (2,060 p.)
Dzięki za rady ;) to głupio z mojej strony, ale wcześniej nie sprawdzałem na innej przeglądarce. O ironio, Internet śmigał na Internet Explorerze. Pobrałem Mozillę i jest okej.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2018 przez Deloryn Bywalec (2,060 p.)
Odświeżam temat
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2018 przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)

Tak, próbowałem speed testów i wyszły mi dobre.

Dobre, czyli taka prędkość jaką zapewnia dostawca, czy ta zmniejszona prędkość, o której piszesz? Podaj może jakieś liczby

komentarz 9 stycznia 2018 przez Deloryn Bywalec (2,060 p.)
Problem już rozwiązany, okazało się, że na innej przeglądarce Internet działa dobrze ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 466 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 564 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w PHP przez Rafik Obywatel (1,870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 781 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...