• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pisanie aplikacji mobilnej używając technologii webowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
264 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2018 w Inne języki przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Witam. Mam zamiar napisać aplikację mobilną. Problem w tym że zależy na czasie a nie znam Javy. Za to od paru lat siedzę w webowce i słyszałem że da się w HTML i JS napisać aplikację mobilną. Problem w tym że moja apka musi obsługiwać bluetooth. A nie wiem jak to się ma do JavaScripta. Aplikacji mobilnych nigdy nie pisałem dlatego jestem trochę w kropce. Robiłem trochę w ASP.net więc jako tako umiem też C# ale Xamarin fizycznie nie zmieści się na moim laptopie, chyba że da się zmusić go do nie instalowania na dysku C.

Generalnie moje pytanie brzmi co bardziej doświadczeni koledzy doradzają? Poduczyć się Javy już w Android Studio? Jednak wcisnąć tego Xamarina? Czy może da się to zrobić technologiami webowymi?

Zależy na tym żeby apka działała też na IOS i Windows phone. I na jak największej liczbie obsługiwanych telefonów. Wiem że kiedyś musiałbym pisać 3 różne aplikacje. Czy użycie technologii webowych by to rozwiązało?

Jestem w temacie nowy więc proszę o wyrozumiałość.
komentarz 5 stycznia 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Potrzebujesz aplikacji czy cos co sie odpali na telefonach ? Jest standard WebBluetooth co powinno pomoc. Androidach w tej chwili chrome obsługuje standard PWA. Sa to strony które działają jak aplikacje mysle ze technologia fajna lecz z PWA będą problemy aby uruchomić jako aplikacje. Pytanie czy zalezy ci na działaniu strony internetowej ktora będzie miała dodatek w postaci i uruchamiającej sie aplikacji czy musisz miec paczke instalacyjna.
komentarz 5 stycznia 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Chcę z telefonu sterować urządzeniem Arduino przez bluetooth. Nie wiem co mi do tego potrzeba
komentarz 5 stycznia 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Mozna zacząć od laptopa + chrome + https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/Web_Bluetooth_API Nie jestem w stanie ci powiedzieć czy abstrakcja WebBluetooth jest w stanie połączyć się z Bluetooth. Jeśli tak wydaje się to sensowne rozwiązanie z racji małego narzutu technologi. Łatwiej będzie ci tym zarządzać jeśli nie wyjdzie to chyba zostanie tworzenie plików apki.

komentarz 5 stycznia 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Niestety musi byc to w formie APK na Play Store

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 stycznia 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
wybrane 5 stycznia 2018 przez Alex.Ironside
 
Najlepsza

Zerknij na Cordova i Ionic.

Plugin bluetooth dla Cordovy.

M.

komentarz 5 stycznia 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Da sie z tego zrobic apk i umiescic na Google Play?
komentarz 5 stycznia 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Juz sobie odpowiedzialem. A nie wiesz czy da sie to skompilowac/opakowac/jakkolwiek to nazwac tak zeby dzialalo na iOS?
komentarz 5 stycznia 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Na iOS nie pisałem, ale jest taka możliwość.

M.
komentarz 6 stycznia 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Ok dzięki!
+1 głos
odpowiedź 5 stycznia 2018 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Jak czysty JS to może

https://tabrisjs.com/

? :)
komentarz 5 stycznia 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Dzieki ale chyba lepsze bedzie Cordova ;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 399 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2018 w Java przez JustEmBe Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,340 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2015 w SQL, bazy danych przez FCBartosz Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 526 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...