• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jquery, płynne przewijanie strony, delikatna poprawka.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2018 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)

Hej, nie ogarniam zbytnio jquery, chodź ten kod nie jest skomplikowany to i tak nie wiem jak to poprawić.

Chcę aby nie scroll window był do tego podpięty czyli ten główny, a inny. Gdzie wpisać id diva w którym jest scroll, którego chcę animować?

Kod 

$(function(){

        var $window = $(window);		//Window object

        var scrollTime = 0.4;			//Scroll time
        var scrollDistance = 100;		//Distance. Use smaller value for shorter scroll and greater value for longer scroll

        $window.on("mousewheel DOMMouseScroll", function(event){

            event.preventDefault();	

            var delta = event.originalEvent.wheelDelta/120 || -event.originalEvent.detail/3;
            var scrollTop = $window.scrollTop();
            var finalScroll = scrollTop - parseInt(delta*scrollDistance);

            TweenMax.to($window, scrollTime, {
                scrollTo : { y: finalScroll, autoKill:true },
                    ease: Power1.easeOut,	//For more easing functions see https://api.greensock.com/js/com/greensock/easing/package-detail.html
                    autoKill: true,
                    overwrite: 5							
                });			
        });
        });

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2018 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
Linijka nr 3 pobiera obiekt window i przypisuje go do zmiennej $window. Aby pobrać element o określonym id wystarczy zminić window na '#element'
komentarz 4 stycznia 2018 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
faktycznie, i tak próbowałem tylko nie wiem dlaczego zamiast . wpisywałem # mimo ze ten element nie miał ID, ale dzięki :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 883 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2017 w JavaScript przez karolek110199 Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,007 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 683 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2019 w JavaScript przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...