• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak odświeżyć dane w symfony doctrine

Object Storage Arubacloud
0 głosów
247 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2018 w PHP przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
zamknięte 6 stycznia 2018 przez Kacper Duda
Witam,

Stworzyłem aplikację w symfony na localhoscie i w konfiguracji doctrine użyłem domyślnych danych do połączenia w .env, jak wskazała dokumentacja i wszystko działało jak należy.

Gdy przeniosłem już na serwer produkcyjny, podmieniłem dane, usunąłem plik var, odświeżyłem strone, nastepnie zmieniłem w kernelu dev_mod na false i umieściłem w odpowiednim folderze na dysku serwera.

Gdy próbowałem użyć bazy danych, wyskoczył błąd:

An exception occurred in driver: SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NIE)

Z tego wynika, że dane nie zostały nadpisane, mimo, że wtedy użyłem w kernelu dev_mod na true;

Jak naprawić ten błąd.
komentarz zamknięcia: Rozwiązano problem - zły DATABASE_URL do łączenia się z bazą w pliku .env
komentarz 4 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

usunąłem plik var, odświeżyłem strone, nastepnie zmieniłem w kernelu dev_mod na false i umieściłem w odpowiednim folderze na dysku serwera.

Hmm, nie bardzo to zrozumiałem. Plik var? Jest katalog var, który zawiera cały cache itp., ale nie trzeba go usuwać ręcznie, wystarczy polecenie z konsoli które samo czyści co trzeba. Średnio też wiem po co zmieniasz gdzieś w kernelu jakiś dev_mod, przecież wystarczy zmieniać środowisko w pliku .env.

1
komentarz 6 stycznia 2018 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
ja bym posprawdzał parameters.yaml dla części bazy danych ;)

+ usunięcie var.. odbuduj jak było + nadaj uprawnienia.

https://symfony.com/doc/3.4/setup/file_permissions.html#using-acl-on-a-system-that-supports-setfacl-linux-bsd

dla 4.x już jest inaczej

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2018 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
wybrane 6 stycznia 2018 przez Kacper Duda
 
Najlepsza
Na pewno na serwerze produkcyjnym masz takiego użytkownika db oraz brak hasła? Z tego co widać na załączonym przykładzie nie używasz hasła. (jeśli to błąd z proda)
user 'root'@'localhost' (using password: NIE)

app/console clear:cache

rm -rf app/logs/* && rm -rf app/cache/*

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w PHP przez XiverKi Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...