• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matematyka Gimnazjum

Object Storage Arubacloud
0 głosów
426 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Tomaszenkoo Nowicjusz (120 p.)

Hej, ogólnie jestem w 2 klasie gimnazjum. Moim celem jest zostanie technikiem bezpieczeństwa sieci. Dopiero zaczynam i mam pytanie, bo jestem słaby z matmy. Ogarniam ją tak na 2 (może to przez nauczyciela bo jest jakiś dziwny :/ ) ale bardzo dobrze rozumiem programowanie oraz mam chęci. Więc czy do tej pracy jest bardzo potrzebna matematyka? 

2
komentarz 3 stycznia 2018 przez niezalogowany
Matmę na poziomie gimnazjum radziłbym jednak znać dość dobrze, bo do studiów inżynierskich potrzebna jest matma na znacznie wyższym poziomie (a bez studiów może być ci ciężko tu o pracę)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 stycznia 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Matma w gimnazjum to nie matma a tak naprawdę logiczne myślenie. A logiczne myślenie jest jedną z najważniejszych rzeczy w programowaniu/pentestingu. Ta "wyższa" matma nie jest potrzebna. Ta z poziomu gimnazjum rozwija umysł.
1
komentarz 4 stycznia 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Oczywiście, że wyższa matma bywa potrzebna. Wszystko w zależności chociażby od projektu.
komentarz 4 stycznia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
To tak jak powiedziec, ze fizyka nie jest potrzebne w programowaniu :) a piszac silnik do gry juz nagle bedzie potrzebna
komentarz 4 stycznia 2018 przez the_danger Gaduła (4,800 p.)

To tak jak powiedziec, ze fizyka nie jest potrzebne w programowaniu 

 Bo nie jest. 

komentarz 4 stycznia 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Oczywiście, że jest. Wszystko w zależności od projektu, specyfiki pracy programisty i wielu czynników. Pogadaj z chłopakami którzy tworzą oprogramowanie VR pod symulatory ;)
+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

(może to przez nauczyciela bo jest jakiś dziwny :/ )

To jest zwykła wymówka dla swojego lenistwa, jeśli nie masz stwierdzonej dyskalkulii. Ja gdy szykowałem się do matury rozszerzonej z matmy startowałem z poziomu nieznajomości układów równań. Przez jeden rok przerobiłem prawie 9 tysięcy zadań z książek maturalnych i przede wszystkim z książek Pana Kiełbasy (https://www.gandalf.com.pl/os/kielbasa-andrzej/). Do tego chodziłem za swoje pieniądze na korepetycje i korzystałem z godzin pozalekcyjnych gdy były dostępne zajęcia dodatkowe. 

Problemem nie jest brak wiedzy tylko lenistwo i myśl, że wszyscy mają zrobić wszystko za ciebie.

Do samego zawodu programisty nie musisz być geniuszem matematycznym. Problem pojawia się w czasie rekrutacji na studia. Jest wielka liczba chętnych na ten sam kierunek - a co za tym idzie - trudniej na niego się dostać. Dlatego warto mieć więcej punktów z przedmiotów które mają dodatkowy mnożnik (zwykle są to na politechnikach przedmioty ścisłe). 

Poza tym co z tego, że w zawodzie z matmy nie będziesz na co dzień korzystać, skoro pierwszy rok studiów to sito, które odsiewa najsłabsze jednostki właśnie dzięki zajęciom z przedmiotów ścisłych (matma, fizyka, elektronika itp.) 

Możesz sobie wierzyć, że jako programista nie potrzebujesz matmy. Ale nawet nie wiesz jak bardzo jej potrzebujesz, żeby najpierw się nim stać, gdy idziesz na studia z tymże kierunkiem związane. 

Bez studiów też możesz być programistą ;) ale musisz być bardzo dobry, do tego musisz już kogoś zainteresować swoimi własnymi projektami, najlepiej gdy będziesz miał projekty open-source w portfolio. No i zaczynasz z pensji dużo niższej niż programista po studiach. Pomijając to, że jako absolwent studiów masz dodatkowych kilka dni urlopu, czego dziś nie doceniasz mając naście lat, ale za 10 lat będzie mieć to ogromne znaczenie ;)

0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2018 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
Słuchaj też jestem w gimnazjum, dokładnie w 3 klasie. Uczę się programowania, i powiem ci,że może uczenie się wzorów i tych innych dupereli jest nie potrzebne, ważne jest to, że umiesz logicznie myśleć oraz masz wyobraźnie, żeby wiedzieć jak coś będzie działać, przed skompilowaniem tego.
0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2018 przez lambdag Obywatel (1,310 p.)
Jak czegoś nie rozumiesz z matmy to zadawaj to na forum.zadania.info w kategorii gimnazjum, rób więcej zadań.. nie wiem przestań się bać tego "dziwnego" nauczyciela przecież ma Cię nauczyć.
0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2018 przez gielo Użytkownik (720 p.)
Zależy jakim technikiem chcesz zostać :). Bezpieczeństwo sieci to także kryptografia, a tą raczej ciężko ogarnąć bez znajomości matematyki. Co prawda możesz zostać "specjalistą" od konfiguracji, bez głębszej znajomości tematu i tego co i jak działa, ale ... Dam ci dobra radę, ucz się matmy na tym podstawowym poziomie przynajmniej i postaraj się zrozumieć co z czego wynika, głownie jeśli chodzi o wzory. Jak czegoś nie rozumiesz nie bój się pytać nauczyciela, od tego on jest. Pamiętaj też, że to nie lekcje rozwiną twoje umiejętności z matematyki ale to ile ty sam czasu poświęcisz na naukę i rozwiązywanie zadań. To zaprocentuje w przyszłości.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 905 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 647 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,324 wizyt
pytanie zadane 11 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...