• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HTML Purifier, wysiwyg problem z xss

Object Storage Arubacloud
0 głosów
289 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2018 w PHP przez maciej.szarlat Użytkownik (710 p.)

Cześć, 

w małej apce laravelowej wrzuciłem sobie edytor wysiwyg https://summernote.org/. Do zapobiegania xss użyłem paczki HTML Purifier i wszystko działa generalnie ok aż do momentu, kiedy nie wywołam widoku edycji po uprzednim wrzuceniu np:

<b onmouseover=alert('Wufff!')>click me!</b>

jak zapobiec wykonywaniu niechcianego kodu z poziomu widoku edycji? Próbowałem znaleźć cokolwiek na ten temat w dokumentacji  summernote bo myślałem,  że może ma coś wbudowane ale nie znalazłem. 

w wysiwyg, w którym piszę to pytanie, jakoś jest to zabezpieczone cheeky

Dzięki z jakiekolwiek wskazówki.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Zastanawiam sie przed czym chcesz sie zabezpieczyć. Gdy mamy do czynienia z edytorem złośliwy kod moze wkleić tylko osoba ktora będzie równocześnie atakowana. Równie dobrze ktos moze odpalić F12 i wkleić samemu sobie kod w zakładkę konsoli. Jedynym zabezpieczeniem jakie możesz zrobić to przetworzyć tekst z htmlem przez wspomniany plugin przed zapisem do bazy danych juz po wysłaniu formularza.
1
komentarz 5 stycznia 2018 przez maciej.szarlat Użytkownik (710 p.)
Pytałem z ciekawości i żeby się tego nauczyć, dlatego szukam wskazówek :) Oczywiście masz rację i Twój argument mnie przekonuje, żeby nic z tym nie robić :) jak byś natomiast miał jakieś wskazówki, będę wdzięczny.
komentarz 5 stycznia 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Mozliwe ze możesz się wpiąć w  event i przechwycić lub zmienić kod po wystąpieniu eventu. https://summernote.org/deep-dive/#onchange

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 373 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2021 w HTML i CSS przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 556 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2021 w PHP przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 385 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2019 w PHP przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...