• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obraz a polecenie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
789 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2018 w Egzaminy zawodowe przez XYZ1234 Użytkownik (620 p.)

Hej, mam takie pytanie co do E.14. Powinienem robić tak, żeby otrzymać efekt jak na zdjęciu czy raczej na to jak opisane są poszczególne fragmenty w arkuszu ? 

Styl CSS witryny internetowej

Plik 
poradnia.css zawiera formatowanie dla:
  • Banera: kolor RGB tła (48, 27, 94), biały kolor czcionki, rozmiar czcionki 120%, wyrównanie tekstu do środka, wysokość 80 px
  • Panelu lewego: kolor RGB tła (127, 118, 158), szerokość 25%, wysokość 500 px, biały kolor czcionki
  • Panelu prawego: kolor RGB tła (220, 220, 220), szerokość 75%, wysokość 500 px, rozmiar czcionki 110%
  • Stopki: kolor RGB tła (127, 118, 158), biały kolor czcionki, wyrównanie tekstu do środka, wysokość 80 px

Niewymienione właściwości obiektów przybierają wartości domyślne.

No i tak zrobiłem, tyle ze efekt mojej pracy, a ten na arkuszu trochę się różnią. Chodzi mi np. o Tabele kolor czcionki mimo ustawienia na biały, w div'ie i tak ma wartość domyślna, nie ma obramowania.

Znaczniki h1,h2,h3,body,p maja swoje padingi i marginy co owocuje białymi paskami, których na arkuszu oczywiscie nie ma. Więc na co powinnienem zwracać wiekszą uwage arkusz czy ten efekt koncowy ? 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Zdecydowanie na to, co jest napisane w arkuszu. Jeśli jest tam podane, aby ustawić biały kolor czcionki to tak ustaw i koniec. I tak postępujesz z kolejnymi rzeczami. Należy trzymać się wymagań z arkusza, ponieważ egzaminator też ocenia zgodnie z wytycznymi z arkusza. Nie patrzy na efekt końcowy, tylko sprawdza czy rzeczywiście masz w stylach ustawiony kolor czcionki na biały, itd.
Oczywiście muszę zaznaczyć, że jeśli ustawisz np. ten kolor czcionki na biały a w efekcie końcowym będzie inny, to znaczy, że coś jest nie tak, gdzieś masz błąd. Jeśli wyskakują Ci białe paski, a w efekcie końcowym ich nie ma, to bym sprawdził ze 3 razy czy, abym na pewno zrobił wszystko dobrze. Rzadko się zdarza, aby przykładowe zdjęcie strony w arkuszu odbiegało od tego, co się uzyska robiąc zgodnie z wytycznymi, ale się zdarza...
komentarz 2 stycznia 2018 przez XYZ1234 Użytkownik (620 p.)

z tymi białymi paskami jest dziwna sprawa, wpisałem w css 

p,body,h1...
 {padding:0;
margin:0;}

zapisałem, f5, usunałem, zapisałem i jeszcze raz wpisałem caly adres w przegladarce i to akurat działa. Nie wiem czemu, moze dlatego ze jest .php i jakos wolniej,inaczej to działa. Co do tej tabeli to nie mam pomysłu, nawet w nowym pliku html tabela jest po prostu domyslnie bez obramowania i z czcionka koloru białego, raczej nie powinienem okreslać tego w pliku .html/.php zeby troche "oszukac"

komentarz 2 stycznia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Czasami tak jest, należy wyczyścić cache przeglądarki, ja to zawsze klikam ctrl+F5.
Co do tabeli to trudno powiedzieć, nie widząc Twojego kodu, dokładnego polecenia oraz jaki miał być efekt końcowy.
komentarz 2 stycznia 2018 przez XYZ1234 Użytkownik (620 p.)

http://egzamin-e14.blogspot.com/2017/10/arkusz-e14-02-1706.html - tutaj jest zadanie, jak i efekt koncowy. Pozwole sobie wkleić ważniejsze częsci kodu, ponieważ jest tam spory bałagan.

<div id="lewy">

<h3>LEKARZE SPECIALIŚCI</h3>
<table>
<tr>
<td colspan="2">Poniedziałek</td>
</tr>

<tr>
<td>Anna Kowalska </td> <td>otolaryngolog</td>
</tr>

<tr>
<td colspan="2">Wtorek</td> 
</tr>

<tr>
<td>Jan Nowak</td> <td>Kardiolog</td>
</tr>

</table>

#baner
{
	
	background-color:rgb(48, 27, 94);
	color:white;
	text-align:center;
	height:80px;
	font-size:120%;
}
#lewy
{
	
	background-color:rgb(127, 118, 158);
	width:25%;
	height:500px;
	color:white;
	float:left;
}
#prawy
{
	
	background-color:rgb(220, 220, 220);
    width:75%;
	height:500px;
	float:left;
}

#stopka
{

		background-color:rgb(127, 118, 158);
		color:white;
		text-align:center;
		height:80px;
		clear:both;
}

Co do tego problemu, pasków (może się komuś przyda). Robiłem zgodnie z filmami Pana Z. 

<div id="a"></div>
<div id="b"></div>
<div style="clear:both"></div>

#a
{
float:left
}
#b
{
float:left;
}

a znalazłem w necie inne rozwiazanie a mianowicie zeby usunąć tego diva ze style="clearboth". A w nastepnym divie gdzie juz float:left jest niepotrzebne w css dodac clear:both i działa bez problemu 

komentarz 2 stycznia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jeśli chodzi o obramowanie tabeli to po prostu trzeba w pliku css ustawić i już. A co do koloru to niezbyt rozumiem, ma być biały i Ty też ustawiłeś kolor czcionki na biały więc powinno być ok.
komentarz 2 stycznia 2018 przez XYZ1234 Użytkownik (620 p.)
Tak po prostu dopisac

table,td,tr

{

border-style:solid;

}

?
komentarz 2 stycznia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Myślę, że tak...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 463 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w Egzaminy zawodowe przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,745 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Egzaminy zawodowe przez remo82 Użytkownik (560 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 2,192 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,635 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...