• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Javaskrypt - kalkilator

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
259 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2018 w JavaScript przez Alekzg Użytkownik (830 p.)
Hej,

Szybkie pytanko. Tworzę kalkulator na stronie w JS, chciałbym aby dwie liczby wpisane w osobne okienka mnożyły się pokazując wynik w okienku X. Interesuje mnie rozwiązane, które automatycznie po wpisywaniu liczb będze generowało wynik bez klikania onclick albo podobnych rzeczy. Jakiej mógłbym użyć do tego funkcji?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
wybrane 2 stycznia 2018 przez Alekzg
 
Najlepsza
np onchange

albo do tego settimeout sprawdzający co jakiś czas, czy coś się zmieniło (sprawdzanie odbywa sie po jakimś zdarzeniu uruchamiającym kalkulator)

nie zajmuje się frontendem, ale tak bym to zrobił
komentarz 2 stycznia 2018 przez Alekzg Użytkownik (830 p.)
Dzięki za odpowiedz. Spróbowałem onchange działa mniej więcej na tej samej zasadzie jaką oczekuje, lecz bardziej mi chodziło o obliczanie w czasie rzeczywistym jak np Excel.

W tym przypadku musze odklikać pole gdzie wpisuję dane, żeby się skrypt załadował
komentarz 2 stycznia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
tak jak wspomniałem, nie zajmuje się frontem, więc nie znam zbyt dużo metod wbudowanych w język

możesz np po kliknięciu na pole uruchamiać sprawdzanie co sekunde albo pół sekundy, czy coś się zmieniło

a ta metoda się wyłącza kiedy załóżmy odklikniesz pole gdzieś indziej

może jest jakiś eventhandler, pod który można sie podpiąć?
komentarz 2 stycznia 2018 przez Alekzg Użytkownik (830 p.)
Dziękuje za rady. Za twoimi radami zerknąłem jakie są zdarzenia możliwe do przypisania w JS i na moje potrzeby spisuję się "onkeyup". Dzięki i miłego roku :)
0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2018 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Można to zrobić poprzez obsługę zdarzenia onkeydown wywoływanego na elemencie okienka. W funkcji obsługującej zdarzenie obliczać odpowiedni wynik.

Można też użyć Angulara lub innego frameworka, który umożliwia dynamiczne aktualizowanie zmiennych.

https://angular.io/
komentarz 2 stycznia 2018 przez lapacz.kornel Mądrala (6,930 p.)

~200KB frameworka do mnożenia dwóch liczb. No nieźle. Jeśli nam zależy na two-way data binding to do czegoś tak małego może Vue?

0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Użyj oninput.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,066 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w JavaScript przez ebone Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,193 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w JavaScript przez turtelian Obywatel (1,760 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...