• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wartość radio buttonów przechowywana w bazie SQLite

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
396 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2018 w Android, Swift, Symbian przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witajcie,

próbuje użyć bazy SQLite. Pracuje z Fragmentami, w których dane zmieniają się po swipe. Każdy Fragment ma text, image i radio buttony.

Jak zachować dane w bazie SQLite z radio buttonów ?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Nie wiem co to są fragmenty, ale zapis danych do bazy zrealizujesz poprzez INSERT.

INSERT INTO artists (name)
VALUES
 ('Bud Powell');

M.

0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2018 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Pola radio powinny być zapisane zgodnie z definicją HTML:

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Element/input/radio#The_value_attribute
0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2018 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Odczytujesz value dla danego buttona (po id), i zapisujesz jako string
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2018 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Tego się nie powinno przechowywać w bazie, ten sam problem będziesz miał przecież przy zmianie orientacji ekranu. Powinieneś wykorzystać metody onSaveInstanceState i onRestoreInstanceState.

W tym tutorialu masz zademonstrowane jak to zrobić:

http://en.proft.me/2016/10/19/how-saverestore-activitys-and-fragments-state/
komentarz 6 stycznia 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuje Ci za odpowiedź.

Czyli wszystkie dane typu tekst umieścić w katalogu  'res' i nie używać żadnych baz danych do ich przechowania? Mam naprawdę dużo tekstu.
komentarz 7 stycznia 2018 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Trochę nie rozumiem teraz. Ja zrozumiałem Twoje pytanie tak, że masz problem z tym, że np zaznaczasz jakąś opcje w radio buttonie, robisz swipe, potem wracasz do poprzedniego i Ci nie widzisz co zaznaczyłeś wcześniej.

Też nie wiem co masz na myśli przez określenie bardzo dużo tekstu. Bo jeżeli to są stałe zdefiniowane w programie: np nazwy przycisków w menu itd. To takie rzeczy powinieneś zawsze trzymać w osobnym pliku. Z prostego powodu. Załóżmy, że pewnego dnia stwierdzisz, że np chcesz by Twoja aplikacja obsługiwała jakiś dodatkowy język np. niemiecki. Wtedy po prostu masz dwa pliki na 2 różne języki.

Co innego jeżeli są to dane w tym stylu, że masz wieloczęściowy formularz i użytkownik przeszedł wszystkie kroki i go zatwierdził np. zamówił jakiś produkt. Wtedy tą informację o zamówieniu zapisujesz w bazie.
komentarz 7 stycznia 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)

Witaj, rzeczywiście wyszło jakieś masło maślane z tego wszystkiego. Ogólnie chodzi mi o to czy mając kilkadziesiąt Fragmentów z takimi danymi muszę wrzucić to wszystko do jakiejś bazy? Czy mogę to wszystko wpisać w katalog 'res' i pobierać z niego?

Wybacz, zakręciłem trochę :)

komentarz 7 stycznia 2018 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
tak do pliku res/values/strings.xml
komentarz 7 stycznia 2018 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuje.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 223 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2019 w SQL, bazy danych przez veryape Użytkownik (580 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 290 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2021 w PHP przez par4agon Początkujący (430 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2021 w HTML i CSS przez Comparion Obywatel (1,810 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...