• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ASP.NET MVC - dynamiczne tworzenie tabel w bazie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
710 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2017 w C# przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Witam.

Tworzę aplikację, ze pomocą której użytkownik może dodawać do bazy nowe tabele, a następnie wykonywać na nich podstawowe operacje CRUD. Aby to osiągnąć, próbowałem generować z poziomu kontrolera odpowiednią encję, kontroler oraz widoki za pomocą szablonów T4, a następnie aktualizować bazę na podstawie modelu. Niestety generowane pliki nie są automatycznie dodawane do projektu (trzeba na nie kliknąć w Visual Studio prawym przyciskiem myszy i wybrać "Include in project", aby działały), także są bezużyteczne.

Czy w takim razie jest w ogóle możliwe, aby użytkownik z poziomu aplikacji dodawał do bazy nowe tabele? Jeśli tak, to jak to zrobić? Bo poza samym stworzeniem nowej tabeli, trzeba przecież wygenerować dla niej encję, a następnie i kontroler z widokami, czyż nie? Przeszukałem chyba pół internetu, ale nie znalazłem żadnego sensownego rozwiązania.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2017 przez Ehlert Ekspert (213,510 p.)
wybrane 31 grudnia 2017 przez Assasz

Najlepsza
Odkąd pracowałem z rozwiązaniem tego typu unikam dynamicznego tworzenia tabel jak ognia. Na Twoim miejscu utworzyłbym dwie tabele. Jedna trzymała by informacje o "użytkownikowych" tabelach, czyli: id, nazwa, schemat w jsonie. Druga tabela: id wiersza, id tabeli, json z danymi zgodny ze schematem.

Polecam sprawdzić support json w bazie danych, z której korzystasz.
komentarz 31 grudnia 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
O takim rozwiązaniu nie pomyślałem. Dzięki, spróbuję tak zrobić.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 165 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 23 września 2022 w C# przez everstudybee Użytkownik (670 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 257 wizyt

92,786 zapytań

141,718 odpowiedzi

320,661 komentarzy

62,115 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...