• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Win 7 zawiesza się od razu po włączeniu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,396 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
Cześć, ni z gruchy ni z pietruchy mój komputer zaczął się dziwnie zachowywać. Od dosyć dawna nic nowego nie instalowałem ani nie ściągałem.
Po uruchomieniu, komputer pochodzi 30s na pulpicie i kompletnie się zawiesza (freezuje, że tak ujmę). Nic nie pomaga, nawet ctrl alt del - tylko reset pozostaje.
CCleanerem przeczyściłem kompa i rejestr.
Spróbowałem przywrócić kompa z automatycznej kopii zapasowej sprzed tygodnia - nic.
Komputer działa dobrze na trybie awaryjnym z włączonym netem - właśnie na nim siedzę.
Odpala się też dobrze w trybie normalnym, lecz tylko w trybie diagnostycznym (msconfig)
W menadżerze urządzeń jest jeden żółty trójkąt (AMDA00 Interface) - w trybie awaryjnym nie mogłem zainstalować sterowników od płyty głównej Asusa więc musiałem w trybie normalnym. Zainstalowałem, trójkącik zniknął, po restarcie znowu się pojawił. Odinstalowanie sterownika też nie pomogło.
Jak nic nie pomoże to pozostaje format. Dawno nie robiłem, lecz takiej potrzeby też nie było bo dbam o komputer i dyski, zawsze szybko wszystko chodziło. Proszę o jakieś kolejne sugestie.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Zanim sformatujesz(przeinstalujesz system)

Proponuję sprawdzić HDD,badsectory,ogólnie kondycja dysku.

Zasilacz też jest do sprawdzenia.
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Zajrzyj do dzienników systemu (podgląd zdarzeń), może tam są dodatkowe informacje dotyczące problemu.
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2017 przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
Rano miałem zobaczyć czy ktoś coś zaproponował, lecz ku mojemu zdziwieniu po cało nocnym odłączeniu kompa od gniazdka w ścianie i rano podłączeniu go wszystko działa jak miało działać. Już siedzę na normalnym trybie 30 min, komputer włączył się w parę sekund, po uruchomieniu był od razu gotowy do pracy, nic się nie ścinało. ani zawieszało. Sprawdziłem jeszcze raz menedżer urządzeń i trójkącik zniknął z AMDA00 Interface - za cholerę nie mam pojęcia co to miało za problem z sobą ale znowu działa...

Myślę, że i tak i tak niedługo zrobię format, ponieważ to będzie dobrych kilka lat kiedy ostatnio robiłem - tak jak mówiłem nie było potrzeby.

Jeszcze sprawdzę dysk tak jak ktoś zasugerował oraz z dziennika zdarzeń znalazłem takie coś. Mogę powiedzieć, że po tych 30s komputer właśnie się zawiesił na dobre:

Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na odpowiedź transakcji z usługi Dnscache.

oraz że sterowniki sfdrv01a i sfsync04 nie załadowały się, ale te sterowniki teraz także się nie załadowały a wszystko działa.

Ogólnie cieszyć się trzeba, że na razie wszystko działa. Zabieram się za robienie backupu mojego projektu i piosenek bo nigdy nic nie wiadomo a ostatni robiłem z miesiąc temu.
Dzięki
komentarz 5 stycznia 2018 przez Clint Początkujący (270 p.)
Sprawdzałeś temp.procesora?

Pozdrawiam

Podobne pytania

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...