• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto kupić?

0 głosów
275 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Holdapia Nowicjusz (120 p.)

Witam.

Mam pytanie z serii "Czy warto?"

Po prostu mam możliwość wymienienia się moim laptopem:

Toshiba Sallite L750D który ma już za sobą kilka lat, jego specyfikacja:

AMD A4-3300M APU with Radeon(tm) HD Graphics 1.90 Ghz, 
Pamięć RAM 4 GB DDR3
Dysk 500 GB HDD

Za laptopa HP Pavilion dv7 -6030ew, według sprzedawcy używany był sporadycznie do słuchania muzyki. Jego specyfikacja:

(kopiuj-wklej z ogłoszenia z portalu aukcyjnego)

Procesor Intel i5 max taktowanie 2,9GHz x 4
Ram 8gb
Dysk 750gb 7200rpm + jedno wolne miejsce na drugi dysk
Grafika Intel HD i Radeon HD6770M z 2gb pamięci

A o to dokładna specyfikacja, tyle że ten ma 8 GB (właściciel dodał sam od siebie)

PLUS ja dopłacam 350 złotych. Więc czy się opłaca? Laptop ogólnie byłby używany do gier, mniej wymagających np. LoL lub 7 days to die. Wybralam go z mysla o tym ze ma drugie miejsce na dysk oraz w miarę (chyba) ok karte graficzna. Nie sadze by ten procesor nie dal rady z tymi grami. Chce tylko dodac ze ten HP sluzylby mi do konca tego roku szkolnego. Dziekuje za odpowiedzi.

komentarz 1 stycznia 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Być może był potraktowany już nagrzewnicą więc nie koniecznie. Musiał byś sprawdzić stan płyty głównej.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2017 przez neli303 Użytkownik (650 p.)
Na moje to się bardzo opłaca. 350,- dopłaty to nie wiele jak za laptopa, który na oko jest wart  ok 1200,-  twój jest wart dużo mniej zakładałbym ok 500,- . Więc jeśli z HP jest wszystko ok to się opłaca.  Ale sprawdź go najpierw pod obciążeniem.
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,660 p.)

Procesor Intel i5 max taktowanie 2,9GHz x 4

Tak tylko przy okazji, "Intel i5" nic właściwie nie mówi, bo nie podałeś modelu, a pierwsza liczba w modelu oznacza generację. Nie ma sensu podawać ilości GHz, bo to nic już dzisiaj nie znaczy - np. procesor z 2.1 GHz z wydajniejszym rdzeniem może być szybszy niż 3.0 GHz - i tak właśnie było gdy procesor Pentium 4 3.0 GHz okazał się klapą i był wolniejszy od najszybszego Pentium III 1.3 GHz. Więc zawsze podawaj tylko model. I pamiętaj też, że Core i5 Core i5 nie równy jeśli każdy z nich jest innej generacji, np. Core i5 może być szybszy od Core i7 starej generacji.

Odpowiadając... Widzę, że to Intel Core i5-2410M (Core i5 drugiej generacji)
http://www.tomshardware.co.uk/forum/334969-28-3300m-2410m

i on ma 2 rdzenie, a nie 4, ale 4 wątki. A więc nie 2,9GHz x 4...

W każdym razie, twój Core i5 jest lepszy od tego AMD, za to zintegrowane GPU w procesorze AMD A4-3300M ma lepszą wydajność od tego w twoim Core i5. Ale ile lepszy i takie tam, to musisz poszukać jakichś benchmarków porównujących oba procesory.

0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2018 przez Clint Początkujący (270 p.)
Pytanie kto kupuje laptop z i5 do słuchania muzyki?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 167 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt
+6 głosów
11 odpowiedzi 2,279 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez krecik1334 Maniak (58,910 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

66,400 zapytań

113,160 odpowiedzi

239,543 komentarzy

46,665 pasjonatów

Przeglądających: 177
Pasjonatów: 2 Gości: 175

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...