• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowy komp - dzielenie dysku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
428 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez CzareQ1221 Nowicjusz (230 p.)
Witam,

Niedługo będę zamawiał komputer, podjąłem się samemu składaniem go i instalacją systemu pierwszy raz.

W zestawie jest tylko dysk HDD. Mam zamiar wgrywać windowsa 10 i chciałbym wiedzieć w jaki sposób podzielić dysk (1tb) na sam system i resztę danych. Wiem, że można zrobić to przy instalacji i już po ale nie wiem czym to się różni i jak to zrobić.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
1. Składanie samemu komputera jak się nie zna nie jest dobrym pomysłem. Ok można złożyć komputer, ale lepiej potem sprawdzić w jakichś zestawach czym się różnią

2. https://youtu.be/SKbR6XT7fcA tutaj masz przykładowy film. Jak będziesz miał do wyboru typ instalacji, wybierasz custom i sobie partycjonujesz dysk.
komentarz 29 grudnia 2017 przez CzareQ1221 Nowicjusz (230 p.)
też będe miał tak jak on 2 partycje standardowo?
komentarz 29 grudnia 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Nie wiem czy defaultowo będziesz miał dwie partycje od razu, ale to nie jest duży problem utworzyć partycję
komentarz 29 grudnia 2017 przez CzareQ1221 Nowicjusz (230 p.)
czyli zrobić 100 gb na windowsa i reszte na dane, więc gdy będą 2 partycje będzie ok?

I jeślij będe miał jak ten Pan z yt 2 na początku to mam ją usunąć czy podzielić tylko tą większą>
komentarz 29 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Może być 100GB na Windowsa, ale na dłuższą metę musisz brać pod uwagę, że może zabraknąć miejsca po kilku aktualizacjach i zainstalowaniu kilku programów na partycji systemowej.

Jak będziesz miał na początku więcej partycji to usuń je i twórz od nowa jak Ci się podoba.
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
A może tak?

600GB podziel na dwie partycje dla Windowsa.

pozostałe ok 400GB pozostaw jako wolną przestrzeń do zainstalowania Linuksa.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez HEROS11FMXD Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,991 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2015 w Systemy operacyjne, programy przez TBO Użytkownik (790 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,623 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...