• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak sprawdzić czy user wyświetla naszą stronę na telefonie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
757 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2017 w HTML i CSS przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Witam, mam takie małe pytanko. Jak sprawdzić czy user korzysta z telefonu czy z komputera podczas przeglądania naszej strony mobilnej. Na dużych stronach typu facebook, jeśli chcemy się skorzystać z facebooka poprzez przeglądarkę w telefonie to mamy adres m.facebook.com, jak coś takiego zrobić?

Z góry dzięki za pomoc

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Możemy to zrobić za pomocą User Agent. Jeżeli zostanie wykryta przeglądarka mobilna, wtedy możemy przekierować użytkownika na inny adres. 

Są nawet gotowe skrypty ;)

...tylko nie po to istnieje RWD aby dzielić stronę na dwa rodzje ;)

komentarz 28 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Z tymi gotowcami to tak bym uważał... z tego co patrzyłem na wersję JS z Twojego linka to bazuje ona na potężnym regexp dopasowując konkretne modele itp. Wydaje mi się, że jest to zbyt ryzykowne w dobie tak dynamicznego rozwoju technologii mobilnych, tabletów itp.
komentarz 28 grudnia 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Zgadza się - podałem przykładowy skrypt z internetu. Używanie gotowców z reguły mija się z celem, niemniej mogą stanowić one bazę pod własne potrzeby.
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie rób tego. Sam dawno temu, gdy dopiero raczkowałem z RDW zrobiłem błąd tworząc dwie wersje strony... i z czasem jak zaczęła się rozwijać to pożałowałem swojej głupiej decyzji...

Nie myśl w kategoriach komórka vs komp tylko poczytaj o RWD i twórz dynamicznie zmieniany layout w zależności np. od szerokości ekranu. W większości zrobisz to w samym CSS, ewentualnie ze wspomaganiem regułami @media. JS zaprzęgaj w ostateczności, np. do clicku na rozwijanie menu itp.

Pamiętaj, że samych komórek jest dziś mnóstwo, do tego lapki większe i mniejsze, tablety, konsole, TV, monitory PC zwykłe i panoramiczne, czytniki ekranowe (Comandeer by pewnie bił gdybym ich nie wymienił :P ). Przyznam, że dawniej podchodzilem niechętnie np. do czytników czy obsługi użytkowników niepełnosprawnych do czasu, aż poznałem osobę niewidomą korzystającą sprawnie z kompa (w tym również zawodowo)... Także czytaj 1. o RWD i 2. o tzw. dostępności strony.
komentarz 28 grudnia 2017 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
ja wiem że istnieje coś takiego jak RWD nawet tworzę takie strony. Tylko że niestety aplikacja którą tworzę wymaga po prostu zrobienia czegoś takiego. Bo jest to gra przeglądarkowa.
komentarz 28 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
To dalej będę brnął w zmianę podejścia :) Pytanie co chcesz zmienić względem pc i komórki? Layout załatwisz w CSS i @media. Ewentualne dodatkowe przyciski itp. w JS. Pozostaje odpowiednie dopasowanie wszystkiego w zależności od wymiarów.

Nie twierdze, że Twoje podejście jest złe, być może masz jakieś faktyczne powody dla których np. chcesz umożliwić grę tylko na PC lub tylko na mobilkach, ale pytanie czy warto się ograniczać i tym samym zmniejszać ilość userów? A może stworzysz coś na prawdę fajnego i za jakiś czas zaczną się jakieś pieniązki itp. warto wtedy mieć szeroką publikę :) (kiedyś, dawno dawno temu robiłem mały portal głównie w celu nauki PHP i HTML... z czasem rozwinał się i zarabia pieniążki na reklamach, a mi wstyd patrzeć na jego kod, ale brak czasu i strach przed tym burdelem co tam jest nie pozwala mi tego napisać od nowa porządnie, także nie mów nigdy, że na 100% robisz coś tylko dla zabawy, nauki itp. :)

A wracając do tematu to tak myślę, że chyba bezpieczniej byłoby, gdybym miał taki problem, weryfikować userów np. po wymiarach ekranu i np. stusunku szerokości do wysokości - jest to różne na tel i pc, więc może by dało radę, co prawda mamy problem z orientacją poziomą mobilki ale to też do zastanowienia się... Wg mnie analizowanie user agent jest mocno ryzykowne... zbyt szybko dzisiaj się to wszystko rozwija...
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2017 przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)

LINK masz wybór w jakim języku chcesz to zrobić 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 987 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2016 w PHP przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 609 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2022 w HTML i CSS przez Total Nowicjusz (160 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...