• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przebranżowienie na informatyka :)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,338 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez XDdomino Użytkownik (680 p.)
Cześć :),

Mam 23 lata mieszkam w Warszawie i jestem absolwentem studiów biotechnologicznych (inżynier), przy czym ciężko jest z pracą. Planuje dalsze etapy rozwoju zawodowego stąd moje pytanie do Ciebie.

Wiem że sektor informatyczny to prężnie rozwijająca się dziedzina, w którą chce uderzyć. Mam kilka pytań:

1. Jak  uczyć się programowania(kursy, miejsca w sieci, książki) ?

2. Czy warto pójść do szkoły policealnej i zdać egzaminy zawodowe dla Technika Informatyka? (Które szkoły są warte polecenia w WWa?).

3. Może pójść na studia ?

4. Ile lat na to potrzebowałeś? (Wiem że to sprawa indywidualna, ale być może miałeś tak jak ja  :) ).

Wiem, że jest to dość obszerny temat, dlatego chętnie przeczytam wszystkie opinie, porady oraz konstruktywną krytykę ;)    

Pozdrawiam i wracam do kodowania
komentarz 13 kwietnia 2019 przez XDdomino Użytkownik (680 p.)
Udało się :), co prawda nie zostałem etatowym programistą, chociaż zaliczyłem przygodę jako nauczyciel tego przedmiotu w prywatnej szkole. Od maja jestem inżynierem SAN z czego bardzo się cieszę ;)

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
wybrane 29 grudnia 2017 przez XDdomino
 
Najlepsza
1. Programować

2. Nie

3. Nie

4. Całe życie ;)

Po kilku miesiącach programowania w domu (sumiennego) możesz spokojnie szukać pracy dla juniora, a potem już w samej pracy rozwój idzie szybciej (oczywiście nadal warto się doszkalać w domu).
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2017 przez XDdomino Użytkownik (680 p.)
Dzięki śliczne za odpowiedzi. :)  

Ja ze swojej strony obiecuje że na początku ogarnę 'technologie Webowe' (kurs The Web Developer Bootcamp na udemach) i będę częstym  gościem tego forum.

Życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku !
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2017 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
Co do punktu 1 to warto korzystać z wszelkich dostępnych źródeł, nie ma powodu, żeby się ograniczać do jednego.

Co do 2 to raczej nie będzie Ci to potrzebne.

3. Studia - to już zależy co konkretnie dalej planujesz. Jeśli chciałbyś pracować za granicą, to czasami są niezbędne, chociażby do uzyskania wizy. Poza tym informatyka to nie tylko programowanie, cały rynek IT chłonie pracowników. U mnie w pracy aktualnie szukają ludzi do administrowania. Ogólnie o ile na chwilę obecną rynek się jeszcze jakoś bilansuje, to najnowsze prognozy mówią, że za 3 lata w Unii ma brakować 1.000.000 ludzi z branży IT. Studia na pewno dadzą szersze możliwości rozwoju, niż samo tylko programowanie.

Poza tym warto się uczyć języków. Angielski wręcz chyba niezbędny, ale jeśli się planuje pracę za granicą to też warto znać chociaż trochę język kraju w jakim chciałoby się pracować - czy to niemiecki, czy francuski itd.
–1 głos
odpowiedź 28 grudnia 2017 przez RedRevenge Obywatel (1,230 p.)
Cześć ;) Temat mocno obszerny, nie podałeś co dokładnie byś chciał robić - no chyba że jeszcze nie wiesz?

Jeśli chodzi o naukę programowania, to dla całkowicie początkujących poleciłbym oczywiście kurs pana M. Zelenta. Jeśli to zrobione to proponowałbym po prostu szukać materiałów ( czy to książki, czy kursy np. na youtube) dotyczących wybranej przez Ciebie technologii. Jeśli nie masz takiej wybranej to proponuję kilka wybrać i się w nich spróbować.

Przygotowania do egzaminu technika informatka wątpię by przygotowały Cię odpowiednio do zawodu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 745 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KajetanM Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2018 w Nasze projekty przez Piotrek Korzeniewski Początkujący (360 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 234 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2022 w Offtop przez endruss Nowicjusz (130 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...