• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja mobilna na androida i ios

Object Storage Arubacloud
0 głosów
521 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2015 w Offtop przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
Czy istnieje platforma/program (full darmowy), w ktorym mozna zrobic odrazu app na androida i ios.

Chcialbym, aby w programie mozna bylo pisac w javie lub js,html, css.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Dla uściślenia: w gruncie rzeczy podano Ci tak naprawdę jedno rozwiązanie. Cordova i phonegap wywodzą się z tego samego kodu. Dlaczego zatem są dwa oddzielne projekty?

Sytuacja jest bardzo podobna do sytuacji z Chrome i Chromium. Chromium to projekt o otwartym kodzie źródłowym, dostępny dla wszystkich zainteresowanych (stąd mamy wysyp projektów na Blinku - choćby Operę czy Electrona, silnik edytora Atom). Chrome to już produkt o zamkniętym kodzie źródłowym, oparty na chromium, ale dodający kilka rzeczy, które objęte są patentami należącymi do Google (jak np. kodeki do H.264).

Tak samo jest z Cordovą i PhoneGap. Cordova została przekazana przez Adobe fundacji Apache, by projekt ten był rozwijany przez comunity. Natomiast PhoneGap opiera się na Cordovie, ale dodaje usługi typowe dla Adobe (jak np. dostęp do chmury) oraz znak towarowy do samej nazwy.
komentarz 20 czerwca 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
jeszcze takie pytanie dla utwierdzenia mnie, czy jezeli np stworze apk w jquery mobile, przekonwertuje ja przez phonegap builder (na apk) to wtedy beda mogl ja spokojnie udostpenic na sklepie play?? Licencja jest free i wszystko gra?? Czy jest jakies ograniczenie??
komentarz 20 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Licencja Apache 2.0 to prawie jak MIT. Trzeba jedynie zaznaczyć, że się używa produktu na takiej licencji
komentarz 20 czerwca 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
to zaznacza sie gdzies automaczynie w apk?? Czy trzeba gdzies w opisie?
komentarz 20 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Prawdopodobnie w opisie
komentarz 20 czerwca 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
To jeszcze tak zapytam, bo mam plan zrobienie takiego prostego slownika, listview (z filtrem) swipe pomiedzy slowkami. Mam doswiadczenie w web dev, niestesty Java to aktualnie dla mnie udzy przeskok, czy wedlug Ciebie spokojnie mozna w tym zrobic apk, ktora zadziala bez problemow na play store? Czy warto sie w to 'bawic"?? Dodam ze potrafie html,css,js :)
komentarz 20 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Jakby nie działało, to nikt by tego nie używał, prawda? ;)

Oczywiście przy bardzo skomplikowanych rzeczach mogą być problemy, ale przy podstawowych nie powinny
komentarz 20 czerwca 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
Bardzo dziekuje Ci jak zwykle za wyczerpujaca odpowiedz. Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 18 czerwca 2015 przez LogicznyMat Użytkownik (940 p.)

Możesz napisać normalnie w html, js i css, a potem to przerobić takim programem: http://phonegap.com/

0 głosów
odpowiedź 18 czerwca 2015 przez niezalogowany

Nie słyszałem o żadnym narzędziu do tworzenie multiplatformowych aplikacji mobilnych w JAVA. W JS/HMTL/CSS jak już wcześniej wspomniano jest phonegapp, oraz CORDOVA.

0 głosów
odpowiedź 18 czerwca 2015 przez sh1nen Obywatel (1,570 p.)
ostatnio natknalem się na Android Studio https://developer.android.com/sdk/index.html ,nie zagłębiałem się w temacie ponieważ narazie uczę się C++ ale napewno warta sprawdzenia :)
komentarz 18 czerwca 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
nie nie , Android studio to po prostu program do tworzenia w javie na androida
0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
Unity 5 darmowy na większość platform, pisze się w dziwnie zmodyfikowanym js albo c#. jeśli chcesz totalnie tylko pisać(tylko kod i obliczenia ) i w jave to libGDX (biblioteka graficzna), ja od niego zaczynałem ale nie polecam dużo pracy słabe efekty.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 93 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2020 w OpenGL, Unity przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
–6 głosów
0 odpowiedzi 355 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2020 w JavaScript przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...