• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bardzo cichy mikrofon

Object Storage Arubacloud
0 głosów
7,990 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez V3ntu Początkujący (290 p.)

Witam, potrzebuje pomocy dotyczącej mikrofonu. Męczę się z tym cały dzień i chyba wypróbowałem już wszystko.

Na początku kupiłem jakiś mikrofon z tracera ale bardzo cicho działał i szumił więc pomyślałem, że to wina słabego sprzętu. Kilka dni temu dostałem od dziewczyny słuchawki hyperx cloud stinger i problem z mikrofonem się powtórzył. Przeinstalowywałem sterowniki, bawiłem się z natężeniem dźwięku w opcjach, szukałem nawet jakiś sterowników do tych słuchawek. Przejechałem się do kuzyna i podłączyłem do jego komputera te słuchawki i mikrofon działał jak należy. Daje scr ustawień które mam, może wy na coś wpadniecie. System to windows 7 64

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
A sprawdzałeś, czy problem przypadkiem nie leży po stronie samej karty dźwiękowej i jej wejść? Może są przetarte lub gdzieś nie stykają?
komentarz 27 grudnia 2017 przez V3ntu Początkujący (290 p.)
Mam wejścia z przodu i z tyłu i problem jest ten sam. Jak myślisz, może kupię kartę podpinaną na USB to tylko 15 zł max, a może zadziała
komentarz 27 grudnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Możesz też sprawdzić, czy winą nie jest sam system. Sam doświadczam problemów z dźwiękiem na Windows 10, który się mimowolnie podgłaśnia, a pojawiło się to po aktualizacji z 8.1 na 10.

Spróbuj np. uruchomić jakiegoś Linuksa z Live CD i wtedy użyć tego mikrofonu. Nie jestem pewien, czy karta dźwiękowa przy takiej konfiguracji poprawnie zadziała, ale można próbować.
komentarz 27 grudnia 2017 przez V3ntu Początkujący (290 p.)
Kurde zgubiłem gdzieś płytkę z pingwinem, ale ostatnio jak byłem u kuzyna to u niego na Win 7 działało poprawie, a wiem że mamy wszystko identycznie wgrane ponieważ sam mu to instalowałem. Więc to raczej nie wina systemu :/
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2017 przez Ewa Początkujący (260 p.)
Ost podobny problem miałam z moimi słuchawkami + mikrofon (też hyperx). Długo się bawiłam, ale pomogło: nagrywanie > mikrofon > ppm > ustaw jako domyślne urządzenie. Może u Ciebie również zadziała.
komentarz 28 grudnia 2017 przez V3ntu Początkujący (290 p.)
Jest już przypisane jako urządzenie domyśle :/
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2017 przez Deloryn Bywalec (2,060 p.)
Pewnie nie w tym problem, ale ostatnio podczas konwersacji na Skype bardzo cicho było słychać drugą osobę. Okazało się, że urządzenie (słuchawki?)  były podpięte pod nieodpowiednie wejście, czyli np. do mikrofonu
komentarz 28 grudnia 2017 przez V3ntu Początkujący (290 p.)
Nieee :p aż tak źle ze mną nie jest hehe

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 836 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez bahir80 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 543 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Kebab_Cienki Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 377 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...