• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia - tworzenie stron internetowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,946 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DaniQ Nowicjusz (140 p.)
Jeżeli był już kiedyś taki temat - z góry przepraszam, ale nie znalazłem w wyszukiwarce ;/ Istnieje jakiś kierunek studiów o projektowaniu stron internetowych? Zależy mi tylko i wyłącznie na front-endzie. Wiem, że mogę się wszystkiego nauczyć z poradników w internecie, książek i kursów, ale właśnie stoję przed wyborem kierunku studiów i chciałbym wybrać coś związanego właśnie z tym.
komentarz 27 grudnia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Informatyka, 300h kilku jezykow i tyle... Wpisz wyszukiwarce google, studia programoeanie i sprawdz kierunki. Ale jezeli interesuje Cie front, to szybciej nauczysz sie sam, bo 6 lat studiow nie wiele wiedzy Ci da :)
1
komentarz 27 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 27 grudnia 2017 przez jpacanowski

Wiem, że mogę się wszystkiego nauczyć z poradników w internecie, książek i kursów, ale właśnie stoję przed wyborem kierunku studiów i chciałbym wybrać coś związanego właśnie z tym.

To żaden argument. Stoisz przed wyborem? To nie stój tylko bierz się za robienie pierwszych własnych szablonów w HTML5 / CSS...

Chcesz się zajmować frontendem i pytasz się o studia? W takim razie lepiej idź na budowlankę albo jeśli wolisz to na prawo albo medycynę... Rozumiem jeszcze jakbyś myślał o prawdziwym programowaniu i chęci stworzenia własnej kryptowaluty.

Wiele ludzi już dzisiaj bez GPSa nie potrafi nigdzie dojechać samochodem i się gubi. Jeszcze trochę i będzie trzeba jakiś nowy kierunek studiów utworzyć...

[...]

1
komentarz 28 grudnia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
@jpacanowski, mysle ze nawet do stworzenia kryptowaluty noe potrzeba studiow w obecnych czasach. Wystarczy byc upartym i dazyc do celu, wiedziec gdzie szukac itd :), ale przyznam Ci racje co do reszty wypowiedzi :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Na typowych studiach informatycznych może trafisz na jakiś "blok obieralny" związany z "programowaniem aplikacji internetowych", gdzie napiszesz po jednym skrypcie w 50 technologiach, będziesz miał okazję dostać 5 z kolokwium jak ładnie się nauczysz i na tym wszystko się skończy.

Jak już wyżej pisali poprzednicy - podyplomówki są również bez sensu. Nie wiem w jakim celu konkretnie akurat te studia, ale jeśli szukasz ich, bo nie potrafisz się uczyć samodzielnie z materiałów dostępnych w sieci to niestety, ale chyba wskazywałbym zmianę branży. Zwłaszcza, że Frontend jest typowy do nauczenia się w domowym zaciszu.
+1 głos
odpowiedź 27 grudnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Podyplomowo, ale i tak nie warto.

Jak nie chcesz nic innego to nie idź na studia, tylko się ucz w domu i szukaj pracy.
komentarz 27 grudnia 2017 przez DaniQ Nowicjusz (140 p.)
Przyznaję, że jestem w delikatnym szoku, że nie istnieją licencjackie studia w tym kierunku O.o Dla mnie to jakiś absurd xd
1
komentarz 27 grudnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Nie wiem skąd to zdziwienie. Po za tym, że studia na polskich uczelniach to jeden wielki kabaret i absurd, to często cała wiedza, której tam uczą, pochodzi z kilkunastu/kilkudziesięciu lat wstecz.

Oczywiście nie wszędzie, ale i tak jeśli chodzi o tą branżę, to lepiej uczyć się samodzielnie, bo studia jedynie spowalniają w nauce.
1
komentarz 28 grudnia 2017 przez Klaudia Początkujący (310 p.)
Popieram :). Zamiast skupić się porządnie na jednym języku programowaia to w trakcie studiów przerabiane jest ich kilka, bardzo ogólnie, na poziomie nie wystarczającym żeby iść do pracy nawet na juniora. Nie mówiąc już o matematyce, którą miałam np. przez 3 semestry, fizyce, finansach. Bardzo słabe przygotowanie do pracy jako programista, według mnie sam jesteś w stanie dużo więcej się nauczyć. Straciłam 3 lata życia na politechnice, nie polecam :) Tymbardziej jak chcesz być front-endem - zbuduj fajne portfolio i to ono da Ci najwięcej.
komentarz 28 grudnia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
@mtk3d, nie tylko studia na polskich uczelniach sa absurdem i warzo zaznaczyc, ze nie kazde...

Co do pytajacego, nie wiem czenu jest takie zdziwienie. Wpisanie 1. Lepszek frazy o studiach informatycznych, tzn o kierunku w ktorym chcesz isc (front end) mowia wszystko. Struktora polskiego systemy nauczania jest dosyc ogolna. Przykladowo w niemczech masz zawod programisty, czas trwania szkoly 2 lata, 2 dni w szkole 3 dni w firmie. Po 2 latach nie masz matury, a zeby ja zdobyc to trzeba wydac troche kasy, zeby podejsc do matury, bo beda wchodzily w gre szkoly prywatne lub dla doroslych.
komentarz 28 grudnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Zaznaczyłem to.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 182 wizyt
pytanie zadane 16 września 2019 w C i C++ przez dorota-koscielniak Nowicjusz (170 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 290 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 387 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...