• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zlecenie - prosty skrypt w bashu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
318 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez kilof_45 Obywatel (1,060 p.)
edycja 27 grudnia 2017 przez kilof_45
Witam,

zlecę wykonanie prostego skryptu w bashu wykonującego kopię zapasową plików i/lub katalogów. Dodam tylko, że skrypt ma pobierać ścieżki do plików/katalogów z listy umieszczonej w pliku oraz ma wykonywać dodatkowo inne polecenia po zadaniu mu opcji, np. jedna z opcji określa do jakiego katalogu ma zostać zapisana kopia.  

Termin zlecenia: 30 grudnia.

Po szczegóły zapraszam na priv :).
komentarz 27 grudnia 2017 przez ThePolishPPK Bywalec (2,020 p.)

Wystarczy tylko przejść do katalogu i wpisać

now=$(date +%F#%T)
sudo mkdir /home/Backups/
sudo mkdir /home/Backups/$now
sudo cp -R * /home/Backups/$now

 

komentarz 27 grudnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Aha a jak padnie dysk co ten backup mu pomoże? ;D
komentarz 27 grudnia 2017 przez kilof_45 Obywatel (1,060 p.)
O dysk się nie muszę martwić, bo skrypt musi kopię wysłać jeszcze na serwer ;). Docelowo skrypt ma zrobić jeszcze kilka rzeczy, a że mało czasu, to wolę to komuś zlecić
komentarz 27 grudnia 2017 przez ThePolishPPK Bywalec (2,020 p.)
now=$(date +%F#%T)
sudo mkdir /home/Backups/
sudo mkdir /home/Backups/$now
sudo cp -R * /home/Backups/$now

ftp -n <<EOF
open {Nazwa serwera ftp}
user {User} {Password}
put /home/Backups/$now
EOF

 

komentarz 28 grudnia 2017 przez kilof_45 Obywatel (1,060 p.)

Wziąłem się jednak za ten skrypt. Pierwsze polecenie zastąpiłem

now=`date +%F#%T`

Teraz tak, muszę odczytać z pliku ścieżki katalogów, z których mam zrobić kopię. Dla jednej ścieżki nie ma problemu, bo wystarczy coś takiego

location=`cat backup.lst` :' backup.lst to plik, w którym jest ta ścieżka'
cp -R $location backup/$now

Nie wiem jak zrobić, żeby dla dowolnie wielu ścieżek można było robić kopię. Jedyne co mi przychodzi do głowy to pętla for, która dla każdej linii osobno będzie kopiowała te pliki to katalogu z kopią.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2021 w Nasze projekty przez mattaha Użytkownik (690 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2021 w Inne języki przez mattaha Użytkownik (690 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 196 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez szylvvia Początkujący (300 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...