• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do assemblera i problem z nim związany

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
389 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2017 w Assembler przez Hawaner Użytkownik (630 p.)
Witajcie.

poszukuję programów do assemblera w których albo mógłbym pisać i zaraz potem kompilować i je odpalać albo pisać a potem uruchamiać i kompilować. Aktualnie mam W7 x64 bit. Posiadam program FASMW. Lecz po napisaniu programu wyrzuca że model tiny jest nieprawdiłowy.... i tak z każdym programem. Potem był NASMW. Lecz on wcale się nie włączą, przy próbie uruchomienia wyskakuje okienko dosowe na sekunde i się wyłącza. Może mi ktoś napisać jak się tym posłużyć? Albo jest może na to jakiś sposób?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ja polecam NASMa, chociaż FASM też jest dobrym asemblerem (w dodatku tworzonym przez Polaka).

  1. Pisz kod w jakimś edytorze (może być to Vim, Sublime Text, Notepad++, co tam lubisz)
  2. Kompiluj kod z poziomu konsoli
  3. Odpalaj programy poprzez konsolę

Jeśli chcesz nauczyć się języka asemblera i chcesz sobie troszkę uprościć życie, to możesz skorzystać z mądrego narzędzia asmloader - Gynvael Coldwind stosował go w swoim kursie.

Swoją drogą, pokażesz ten kod który Ci nie działał w FASM? No i pokaż jak asemblowałeś go.

komentarz 27 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

wyrzuca że model tiny jest nieprawdiłowy

Masz chyba odpowiedź. Korzysta z FASM, a uczy się z pradawnych tutoriali. Nie pamiętam już w jakim asemblerze był model "tiny", ale nie ma go w FASM.

http://flatassembler.net/docs.php?article=manual#2.4

komentarz 27 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hmm, coś mi się kojarzy ten tiny z TASMem.
komentarz 27 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Otóż to...
komentarz 27 grudnia 2017 przez Hawaner Użytkownik (630 p.)
Tak TASM! Dla mnie to jedno i to samo... TASM potrzebuję tego na studia i chciałbym to chociaż trochę ogarnąć lecz nie mogę bo nie wiem z jakich programów korzystać.
komentarz 27 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

No jeżeli uczysz się TASMa, to możesz korzystać tylko z TASMa. Borland chyba udostępnił go za darmo dla celów edukacyjnych jeśli mnie pamięć nie myli, ale musisz poszukać. Ale chyba jednak mnie myli pamięć laugh

komentarz 27 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Kolejny powód aby nie iść na studia. Ale życzę powodzenia.
komentarz 28 grudnia 2017 przez Hawaner Użytkownik (630 p.)
Tak, teraz już widzę różnicę. Mam rzecz znalezioną i po powrocie do domu mogę zacząć się tego uczyć. Jeszcze dużo pytań tutaj zadam ^^.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 561 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2016 w Assembler przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,892 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2015 w Inne języki przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 597 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2020 w Assembler przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...