• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błąd 404 brak możliwości debugowania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
225 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2017 w PHP przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Korzystam z linuxa(Manjaro), Firefox NIghtly i PhpStorm i lampp z php 7.1.10. korzystam sobie z kursu pana Zelenta, ale napotkałem problem bo po kliknięciu zaloguj ciągle wyskakuje mi błąd 404(kod jest nieznacznie przerobiony). Nie mogę zdebugować ponieważ phpstorm mówi mi ze nie mam debugera. Może mi ktoś powiedzieć jak mam podłączyć ten debugger?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
wybrane 26 grudnia 2017 przez Macek Kolo
+1 głos
odpowiedź 26 grudnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Skorzystaj z tego co podał Center. Pamiętaj żeby odpowiednio wskazać interpreter PHP w PHPStormie.
0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Debugger to bardzo dobra sprawa, warto się zainteresować, poznać i zainstalować, bo na pewno Ci się nie raz przyda - w linku od @CenterPL masz potrzebne informacje. Wątpię jednak, aby jakoś mocno pomógł przy obecnym problemie, a nawet jeśli czy jest to sprawa od razu dla niego. 404 nie bierze się znikąd.

Mówisz że masz kod podobny do tego z kursu pana Mirosława, a tam nie ma chociażby żadnego routingu, czy czegoś innego po stronie kodu, co mogłoby powodować błąd 404. Są proste pliki. Może to literówka w przekierowaniu? Może gdzieś w nazwach plików masz coś wielkimi literami a faktycznie tak nie jest (dla Linuxa to ważne)? Może masz jakieś przepisywanie adresów w Apache i nie działa ono jak trzeba?

Ciężko coś dalej powiedzieć nie widząc kodu i nie mając więcej informacji. Gdy wchodzisz ręcznie z przeglądarki na adres tego pliku to też dostajesz 404?
1
komentarz 26 grudnia 2017 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Więc tak, miałem jakiś śmieszny błąd bo zainstalowałem jak koledzy pokazali, ale był problem z podłączeniem debugera. Pomogło kiedy stworzyłem nowy folder i skopiowałem zawartość a potem odpaliłem z tego katalogu projekt XD. Co do samego błędu 404, to zniknął ten problem po przekopiowaniu

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 302 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2021 w Assembler przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 292 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...