• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usunięcie diva po kliknięciu w button.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
599 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2017 w JavaScript przez daav Nowicjusz (220 p.)

Cześć, zacząłem tworzyć małą "aplikację webową", ale na starcie natknąłem się na pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać :D

Chodzi o to aby po kliknięciu na button "Usuń" usuwał się cały div z ćwiczeniem (cały biały prostokąt).

Wymyśliłem więc, że po kliknięciu na button dodam klasę, która będzie miała display:none.

Tylko tutaj pojawia się problem, jak to ogarnąć żeby po kliknięciu usuwał się tylko jeden div, ten w którym jest kliknięty button "Usuń".

Nie chce gotowego kodu tylko jakiejś koncepcji w jaki sposób mogę to ogarnąć.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 grudnia 2017 przez ErchoX Nowicjusz (160 p.)
edycja 26 grudnia 2017 przez ErchoX

Witam, ja osobiście w takich sytuacjach lubię korzystać z możliwości jaką daje nawet zdarzenie. Otóż może nie będzie to zbyt eleganckie, lecz na pewno spełni swoją rolę, a dokładniej mówię o funkcji wykonywanej po wciśnięciu buttona (trzeba ją przypisać):


Wydaje mi się, że w twoim kodzie taka funkcja będzie usuwała cały DIV

function delete (event){
let cth = event.target;
cth.parentNode.parentNode.parentNode.remove(cth.parentNode.parentNode):
}

 

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2017 przez daav Nowicjusz (220 p.)

Znalazłem trochę szybszy sposób:

$(document).ready(function(){
	$('.remove').click(function(){
		$(this).parent().remove();
	});
});

Tylko czy jest możliwość, aby po odświeżeniu diva nadal nie było?

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Tylko czy jest możliwość, aby po odświeżeniu diva nadal nie było?

Zapisywać sobie np. do localStorage dane i odczytywać po załadowaniu strony. Podczas usuwania danego diva, usuwasz go także z localStorage. Sposób reprezentacji pozostawiam Tobie. Można by do tego wykorzystać np. obiekty albo po prostu zapisywać jakieś atrybuty danego diva jakby było prościej.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 913 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2018 w JavaScript przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 365 wizyt
pytanie zadane 10 października 2020 w PHP przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 307 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...