• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali Linux Live, która wersja?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,991 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Witam! Chciałem się "pobawić" linuxem. Nagrałem se go na pena i wybootowałem. W boot meny było kilka opcji, z czego 5 Live. Po kolei:
 - Live 686 pae
 - Live 686 pae failsafe
 - Live forensic mode
 - Live USB Persistence
 - Live USB Encryped Persistence

Nie wiem którą opcję wybrać i czym będą się różnił :/. Nie potrzebne mi żadne szyfrowanie czy coś tam. Pomoże ktoś? Chodzi o zwyczajną wersję.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2017 przez Duzid Użytkownik (600 p.)
failsafe
0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2017 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Jeśli chcesz system na Pendrive i móc wprowadzone zmiany zapisywać na nim, to proponuję poczytać o trybie persistence.

Jak zrobić takiego pendrive?

https://www.youtube.com/watch?v=gQ5R1rBOPh4

 

Merry Christmas!
komentarz 27 grudnia 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Witaj! Po jakimś okresie w końcu znalazłem optymalny system (jest to BackBox [Choć nie wspomnę o tym, że  na żadnym z Linuxów nie mogę się połączyć z siecią :V]). Tylko nie wiem czy on posiada taką właściwość. Jeśli tak, to wystarczy po prostu utworzyć tą partycję persistence i tyle?
komentarz 27 grudnia 2017 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Może nie masz zainstalowanych odpowiednich pakietów i dlatego nie możesz połączyć się z siecią? jaką masz kartę sieciową?

Osobiście nie próbowałem opcji persistence dla innych systemów operacyjnych, dlatego że tylko dla Kali Linuxa potrzebowałem, natomiast trzeba by było przeczytać czy BackBox posiada możliwość pracy w trybie persistence, albo najlepiej przekonać się tworząc pendrive według instrukcji podanej w filmiku który Ci podesłałem.
komentarz 27 grudnia 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Odpowiednich pakietów? W  sensie, że co? Coś ala sterowniki?

Mój komputer nie ma karty sieciowej na WLAN, tylko na LAN. Ogólnie to mam modem z Orange (Airbox) który idzie przez USB. Na windowsie trzeba uruchomić Startup.exe, żeby zainstalować sterowniki, ale to jest exe. A na Linuxie odpowiednik exe to chyba elf?

Podczas uruchomienia pisze "You are now registered to your home network" gdy kliknę te dwie strzałki, to przy Mobile Broadband (czy jakoś tak) pisze na szaro Orange LTE. Gdy klikam Configure new mobile broadband connection (czy jakoś tak), wybieram kolejno Poland>Orange>Standard Acces - With image compressing. Potem pojawiają się dwa okienka, jedno o jakimś keyringu, a drugie o haśle. Nie wiem co to ten keyring, więc tam wpisałem dwa razy hasło, jakie jest do sieci. A w tym okienku z hasłem w pisałem hasło do sieci, wtedy pojawia się w prawym górnym rogu okienko, że zostałem rozłączony z siecią. I gdy znowu klikam w te dwie strzałki i w nazwę połączenia, to te dwie strzałki tak szybko mijają i nic.
komentarz 27 grudnia 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Tutaj jak to wygląda: https://sendvid.com/ki4fdu21

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 3,121 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez mkus101 Użytkownik (820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez NOONE1337 Początkujący (270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 447 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Dawid98 Użytkownik (830 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...