• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ubuntu na windows 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
650 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)

Witam, zainstalowałem ubuntu na windows 10 i chciałbym na nim wykorzystać program dd aby zgrać na pendrive'a mojego "OS'a"smiley . Ale najpierw chcę sprawdzić czy sdb to na pewno pendrive. W tym celu chciałem wpisać dmesg, ale to nie działa. Pisze mi dmesg: read kernel buffer failed: Function not implemented. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Znalazłem to https://github.com/Microsoft/WSL/issues/1886 ale nie rozumiem tegosad. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

I przy okazji czemu jak wpisuję "lsusb" to nic się nie dzieje?

1
komentarz 25 grudnia 2017 przez niezalogowany
Jak można zainstalować Ubuntu na Windows 10? xD
komentarz 25 grudnia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Z Windows Store

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2017 przez niezalogowany

Zwykle używa się lsblk. Powinno być w pakiecie jądra chyba - działać na każdej dystrybucji. Ale jakimś tam specem nie jestem, dawno już linuxa nie używam, chyba że bierzemy pod uwagę nowego Windowsa z dwoma jajkami : D

komentarz 25 grudnia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Po użyciu tego dostaję:

" lsblk: failed to access sysfs directory: /sys/dev/block: No such file or directory "
komentarz 25 grudnia 2017 przez niezalogowany

Wspominałeś coś o installacji Ubuntu na Windows 10 - czy to VM? Jeśli tak - tu może być problem. lsblk jak pamiętam roota nie potrzebuje. Może powinieneś się pobawić w ustawieniach VM? : P

komentarz 25 grudnia 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
To nie jest VM tylko aplikacja z Windows Store.
komentarz 25 grudnia 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Rage Kid, to chyba nazywa się Windows subsystem for Linux lub jakoś tak. To nie jest system Linux, tylko nakładka dająca zgodność z API/ABI jądra Linuksa. Zaletą WSL-a jest to, że jest o wiele wydajniejszy od VM, ale niestety nie wszystko można odpalić tak jak na Linuksie.

 

komentarz 25 grudnia 2017 przez niezalogowany
To nie wiem, nie bawiłem się w takie rzeczy. Poza tym, jak to mówią, Ubuntu to jedyny nie-linux - jest bardzo specyficzny. Jedyne co to mogę doradzić, żebyś zainstalował normalnie lub na maszynie wirtualnej albo poszukał pomocy na forum Ubuntu.
komentarz 25 grudnia 2017 przez niezalogowany
@J23 A, no to dobrze wiedzieć :) Będę musiał kiedyś o tym poczytać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 13,703 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 7,698 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 515 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...