• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ubuntu na windows 10

0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Mateusz1223 Użytkownik (990 p.)

Witam, zainstalowałem ubuntu na windows 10 i chciałbym na nim wykorzystać program dd aby zgrać na pendrive'a mojego "OS'a"smiley . Ale najpierw chcę sprawdzić czy sdb to na pewno pendrive. W tym celu chciałem wpisać dmesg, ale to nie działa. Pisze mi dmesg: read kernel buffer failed: Function not implemented. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Znalazłem to https://github.com/Microsoft/WSL/issues/1886 ale nie rozumiem tegosad. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

I przy okazji czemu jak wpisuję "lsusb" to nic się nie dzieje?

1
komentarz 25 grudnia 2017 przez niezalogowany
Jak można zainstalować Ubuntu na Windows 10? xD
komentarz 25 grudnia 2017 przez Mateusz1223 Użytkownik (990 p.)
Z Windows Store

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2017 przez niezalogowany

Zwykle używa się lsblk. Powinno być w pakiecie jądra chyba - działać na każdej dystrybucji. Ale jakimś tam specem nie jestem, dawno już linuxa nie używam, chyba że bierzemy pod uwagę nowego Windowsa z dwoma jajkami : D

Po użyciu tego dostaję:

" lsblk: failed to access sysfs directory: /sys/dev/block: No such file or directory "

Wspominałeś coś o installacji Ubuntu na Windows 10 - czy to VM? Jeśli tak - tu może być problem. lsblk jak pamiętam roota nie potrzebuje. Może powinieneś się pobawić w ustawieniach VM? : P

To nie jest VM tylko aplikacja z Windows Store.
komentarz 25 grudnia 2017 przez j23 VIP (100,840 p.)

@Rage Kid, to chyba nazywa się Windows subsystem for Linux lub jakoś tak. To nie jest system Linux, tylko nakładka dająca zgodność z API/ABI jądra Linuksa. Zaletą WSL-a jest to, że jest o wiele wydajniejszy od VM, ale niestety nie wszystko można odpalić tak jak na Linuksie.

To nie wiem, nie bawiłem się w takie rzeczy. Poza tym, jak to mówią, Ubuntu to jedyny nie-linux - jest bardzo specyficzny. Jedyne co to mogę doradzić, żebyś zainstalował normalnie lub na maszynie wirtualnej albo poszukał pomocy na forum Ubuntu.
@J23 A, no to dobrze wiedzieć :) Będę musiał kiedyś o tym poczytać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 4,279 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 4,189 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 367 wizyt
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

63,340 zapytań

109,599 odpowiedzi

228,959 komentarzy

44,170 pasjonatów

Przeglądających: 204
Pasjonatów: 9 Gości: 195

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...