• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CRON w home.pl

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,276 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2017 w PHP przez lethzik Nowicjusz (120 p.)

Witam, mam problem z przesłaniem pliku konfiguracyjnego cron. Korzystam z serwera home.pl, mam także protokół HTTPS. W głównym folderze tzn. /public_html mam plik powiadomienia.php, który chcę wywołać w pliku np. cron-10.php czyli każdego dnia o godzinie 10, korzystając z ich komend z pomocy technicznej (https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/cykliczne-uruchamianie-cron) nie mogę przesłać pliku cron-10.php ponieważ jest zainfekowany... Próbowałem przez Total Commandera, WinSCP oraz panel WebFTP, sam pusty plik przechodzi, jednak gdy chcę w nim zapisać tą komendę przykładowo:
 

<?php system('wget --delete-after --no-check-certificate https://domena.pl/powiadomienia.php'); ?>

no to jest plik zainfekowany, innych też już próbowałem i to samo. Ma ktoś jakiś pomysł?

komentarz 24 grudnia 2017 przez niezalogowany

no to jest plik zainfekowany

Czyli właściwie, że co? Co z nim jest nie tak, co przez to rozumiesz?

komentarz 25 grudnia 2017 przez lethzik Nowicjusz (120 p.)
To, że skrypt pochodzący z ich własnej pomocy technicznej wykrywa jako wirus, nie można go przesłać na serwer, to że nie ma innej możliwości uruchomienia cron job bo nie maja panelu do zadań cron?
komentarz 25 grudnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Może to wyrkywa jako wirus ;) system('wget --delete-after --no-check-certificate

komentarz 25 grudnia 2017 przez niezalogowany
@lethzik nie jest to dla nas oczywiste stąd moje pytanie.

Zgaduję że funkcja system znajduje się na ich blackliscie, spróbuj napisać kod nie odwołujący się do komend systemowych ;)
komentarz 25 grudnia 2017 przez lethzik Nowicjusz (120 p.)
Proszę sprawdź link od pomocy home w pierwszym poście. Jeśli jest inna komenda na ustawienie cron'a to poproszę, ręczne wywołanie skryptu tzn. wklejenie i włączenie linku przez przeglądarkę działa, muszę zrobić żeby skrypt włączał mi się automatycznie o określonej godzinie, dlatego też potrzebuje wrzucić tego cron'a na serwer.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 346 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,534 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 753 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...