• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja AP TP-Link z routerem UPC

Object Storage Arubacloud
0 głosów
798 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez bodhidarma Nowicjusz (120 p.)

Witam,
Mam dwa urządzenia marki TP-LINK tj. TL-WA500G 54Mbps eXtended Range Wireless Access Point. Ich nominalne IP są takie same tj. 192.168.1.254.

W domu mam też nowy router UPC, który jest zlokalizowany piętro niżej, tak jak mój wcześniejszy router UPC. Kiedyś miałem tak ustawioną sieć, że jeden TP wzmacniał i rozgłaszał sygnał (sieć dom). Był on ustawiony piętro wyżej niż stary router, a drugi TP też nadawał sygnał (sieć dom2). Obydwa urządzenia TP były i są ustawione obok siebie. Moje pytanie jest następujące, czy mogę mieć tylko jeden TP, który by wzmacniał i nadawał sygnał nowej sieci? Wymieniono mi ten stary router na nowy i nie mogę wykryć sieci rozgłaszanej przez jeden albo drugi TP. Próbowałem ustawiać już jednego TP w trybie Klienta, albo Repeatera. W pierwszym przypadku łączyłem się z nową siecią, ale była ograniczoną łączność z brakiem dostępu do internetu, natomiast w trybie Repeatera w ogóle nie wykrywałem nowej sieci. Nie działało, więc zrobiłem reset i już nie mogłem tym nominalnym IP tj. 192.168.1.254 wejść w ustawienia TP. Tak samo zrobiłem z drugim TP i też nie mogę wejść do ustawień. Docelowo zależy mi, aby TP wzmacniał sygnał na piętrze, tj. aby była dodatkowa sieć i możliwość podpięcia do niego kabla. Ma jedno wejście RJ-45. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.smiley

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Tak możesz mieć jeden TP-Link, ustawiony w trybie repeatera, który będzie wzmacniał sygnał UPC.

Widocznie miałeś te ustawienia zmienione, bo TP-Link domyślnie ma 192.168.0.1, jeśli dobrze pamiętam. Spróbuj po tym IP i wtedy go skonfiguruj.
komentarz 26 grudnia 2017 przez bodhidarma Nowicjusz (120 p.)
Niestety ale na tym IP mamy router UPC i jak wchodzę to od razu wyświetlają mi się ustawienia routera UPC. Poczytałem w internecie i okazało się, że brama domyślna jest jednocześnie adresem konfiguracyjnym dla routera/AP. Niestety jak podłącze TP i mam włączoną sieć bezprzewodową to nie wykrywa bramy domyślnej. Moje ustawienia są następujące dla TP:

Adres IP: 169.254.175.226
Maska podsieci: 255.255.0.0

natomiast ustawienia sieci bezprzewodowej UPC wyglądają jak poniżej:

Adres IP: 192.168.0.214
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.0.1
komentarz 26 grudnia 2017 przez bodhidarma Nowicjusz (120 p.)
Rozłączałem sieć bezprzewodową, aby sprawdzić sam TP-LINK, jeden i drugi. Ta sama sytuacja tj.:

Adres IP: 169.254.175.226
Maska podsieci: 255.255.0.0
komentarz 26 grudnia 2017 przez bodhidarma Nowicjusz (120 p.)
Potrafię wejść w ustawienia TP. Przeczytałem jak to zrobić na http://www.tp-link.com.pl/faq-357.html?id=211. Nadałem mu statyczny IP tj. 192.168.1.250 z tej samej puli i w ustawienia routera wchodzę wpisując jego nominalny IP: 192.168.1.254. Proszę o poradę co dalej?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 273 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Ewachomik Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Dmitrzak Dawid Użytkownik (680 p.)

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...