• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z częstotliwością odświeżania monitora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
342 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Falkor Nowicjusz (120 p.)
Mam pewien problem. Mianowicie zmieniłem częstotliwość odświeżania monitora na 100hz. Mój monitor obsługuje 60hz przez co próba włączenia systemu skutkuje czarnym ekranem i brakiem możliwości zrobienia czegokolwiek. Mogę wejść do trybu awaryjnego. Próbowałem odinstalować stamtąd sterowniki karty graficznej ale to nic nie dało. Za pierwszym razem miałem przez chwile normalny ekran ale po kilku sekundach znowu wrócił czarny ekran. Przy podłączeniu innych monitorów jest tak samo. Gdyby ktoś był ciekawy mam windows 10 pro. Czy zostaje mi tylko format? A może źle odinstalowałem sterowniki? Prosiłbym żeby ktoś mi napisał jak to zrobić dobrze żebym na 100% był pewny.

Bardzo proszę o pomoc :c

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2017 przez niezalogowany
edycja 22 grudnia 2017
Siema,

najprościej to przywrócić system do ustawień fabrycznych, jednak powinna zadziałać zmiana ustawień w trybie awaryjnym. Nie jestem za takim przywracaniem z byle powodu systemu, ale co innego samemu zrobić - a poinstruować.
0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2017 przez cl0ud11 Początkujący (300 p.)
Czesc Falkor,

Rage Kid dal dobra rade jesli masz taka mozliwosc przywroc do fabrycznych.

Mozesz sprobowac innych pomyslow:

1.Masz moze mozliwosc podlaczenia sie do tego monitora przez inny kabel ? Tzn czy ten monitor obsluguje np VGA i HDMI i czy Twoj komputer ma wejscie VGA / HDMI ? zawsze mozna sprobowac i jest mozliwosc ze komp przerzuci Ci jako 'defaul option'

2. Jesli czujesz ze chcesz naprawde powalczyc mozesz zainteresowac sie tematem EDID.

http://www.entechtaiwan.com/util/moninfo.shtm

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 177 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Dariusz Hozer Użytkownik (920 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 617 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...