• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arkusz kalkulacyjny + baza danych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
268 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2017 w Inne języki przez Alekzg Użytkownik (830 p.)
Cześć,

Prowadzę małą firmę produkcyjną gdzie dorabiam sobie na weekendy. Na swoje potrzeby musiałem stworzyć plik Excel gdzie mam wymienione wszystkie pozycje  łącznie z cenami jakie potrzebuje do wyprodukowania danej rzeczy. Na Końcowy element składa się od kilku do kilkunastu pozycji. Zrobiłem sobie po prostu taka mini bazę danych.
Na tej podstawie w osobnej karcie w arkuszu stworzyłem kalkulator z kilkoma pozycjami oraz warunkami od siebie zależnymi, które ułatwiają mi wyliczać ile będzie kosztowało wyprodukowanie danego elementu. Elementy sprzedaje w m2 a zamówienia wahają się od 0,2m2 do ponad 10m2. Do tego wszystkiego wybieram ile % zniżki mogę dać na danym zleceniu. Po wprowadzeniu w kalkulatorze wszystkich danych widzę ile będzie kosztowało zamówienie netto, ile na tym zarobię, jaki będzie podatek dochodowy oraz jaki będzie koszt wyprodukowania. Teraz jestem na etapie tworzenia makra VBA, który po kliknięciu w button będzie mi generował PDF z ofertą sprzedażową.
Problem w tym, że pracuję i na windowsie i na linuxie i na telefonie/tablecie i problematyczny staje się ten plik excela. Chciałem stworzyć coś takiego, żeby wrzucić go na serwer ze swoją stroną internetową i w przeglądarce go odpalać gdziekolwiek bym nie był i na czym nie pracował.
Stąd moje pytanie:
Jest może jakiś alternatywny sposób na stworzenie podobnej aplikacji i bazy, którą mógłbym umieścić na stronie internetowej? Chodzi mi po podanie języka, w którym najlepiej i najłatwiej to zrobić. Jestem ambitny, tylko szanuję swój czas i chciałbym po prostu usiąść i zacząć działać coś w tym kierunku, a was proszę tylko o nakierowanie w jakim jeżyku to najlepiej zrobić albo jakim sposobem. Pozdrawiam i dziękuje :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Gdyby znaleźć jakiegoś libka do parsowania arkusza kalkulacyjnego to wydaje mi się, że JS byłby bardzo sensowna opcja.

Inaczej - trzymać wszystko w jakiejś bazie danych np. MySQL, na serwerze działać z użyciem PHP, a na froncie JS.
0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2017 przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
ja bym to zrobił opierając się na PHP + Zwykły Formularz HTML gdzie wprowadzał byś dane potrzebne do zrobienie zestawienia kosztowego i bez problemu w PHP wygenerujesz sobie plik PDF i Każdy inny potrzebny nawet jakbyś w razie czego potrzebował Excela to też da radę :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w PHP przez Bartek Pydynkowski Początkujący (320 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 397 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2021 w Inne języki przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2017 w Inne języki przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...