• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nie uruchamia się Widows 10 na VirtualBoxie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,882 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Daria Kokot Początkujący (380 p.)

virtualbox_ustawienia

Witam. Mam problem z uruchomieniem Windows 10 na Virtualboxie. Chyba muszę dodać napęd optyczny, ale nie wiem, gdzie go znaleźć. Klikam choose...

Na komputerze mam już zainstalowany system Windows 10. 

Z góry dziękuję za pomoc. Gdyba wiadomość była niewystarczająco precyzyjna proszę o powiadomienie. Bardzo mi zależy na rozwiązaniu tego problemu.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Na maszynie wirtualnej masz zainstalowany Windows 10? Jeśli nie to najpierw tworzysz maszynę (tutaj już widać, że to zrobiłaś), a jako dysk wskazujesz np. obraz ISO Windowsa 10. Później wystarczy taką maszynę tylko uruchomić i przeklikać instalator systemu.
komentarz 22 grudnia 2017 przez Daria Kokot Początkujący (380 p.)
Właśnie w tym jest problem. Nie mogę znaleźć na komuterze tego obrazu ISO. Nie wiem, jak się nazywa. Kiedy otwieram folder Windows wyświetla się długa lista kolejnych folderów i nie wiem, gdzie szukać tego obrazu.
0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Zainstalowałeś windows 10 na VM i nie możesz go uruchomić czy nie możesz uruchomić instalacji windowsa 10 na VM?
komentarz 22 grudnia 2017 przez Daria Kokot Początkujący (380 p.)
Instalacji. Wyświetla mi się komunikat: FATAL: No bootable medium found! System halted.
0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2017 przez cl0ud11 Początkujący (300 p.)
Hey Daria,

1. Sciagasz windows 10 w wersji obrazu .ISO

2. tworzysz miejsce na wirtualnie maszynie ( ale widze, ze juz to zrobilas)

3. Instalujesz windows na wirtualnej maszynie.

Chyba ze nie masz ISO i probujesz uzyc plyty ? Wtedy musisz sprawdzic ktora litera jest podpisana pod Windows i wybrac host drive.
komentarz 22 grudnia 2017 przez Daria Kokot Początkujący (380 p.)
A gdzie znaleźć obraz .ISO? Nie mam niestety wejścia na płytę na laptopie, na którym pracuję.
komentarz 22 grudnia 2017 przez niezalogowany

Nie nagrywasz go, tylko wskazujesz sam plik w masynie wirtualnej.
Pobierz Downloader i wybierz opcjie ISO: LINK

komentarz 22 grudnia 2017 przez cl0ud11 Początkujący (300 p.)
Widzialam, ze skomentowalas pare odpowiedzi wyzej i szukalas ISO. Musisz uzyc linku wskazanego przez Rage Kid (dziekuje Rage Kid) aby sciagnac ISO na swoj komputer ( Twoja wlasna sciezke np zapisane na w folderze 'downloads' ) a pozniej w samym Virtual Box musisz wskazac wlasnie ten plik ISO aby instalacja windows 10 pomyslnie sie rozpoczela.
komentarz 23 grudnia 2017 przez Daria Kokot Początkujący (380 p.)
Co (albo kto) to Range Kid?

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,791 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 601 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 214 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...