• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Coinhive vs ads

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
276 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2017 w JavaScript przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Czołem, 

planuję w mojej aplikacji zamiast reklam wykorzystać coinhive. Oczywiście użytkownik będzie o tym poinformowany. Co o tym sądzicie. Pojawią się jeszcze następujące pytania:

  • Czy może to być przynajmniej tak opłacalne jak zwykle reklamy?
  • Mogę skutecznie zgrać skrypt Monero ze skryptem wykrywającym adblocka?
  • Kurs Monero nie jest stały smiley
komentarz 22 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 22 grudnia 2017 przez jpacanowski
Ja gdybym wszedł na jakąś stronę i procesor zacząłby być wykorzystywany w 100% to bym wyszedł z takiej strony. Ale nie, bo jakiś tam pewnie wirus, albo coś, tylko chodzi o przegrzewanie komputera.

Czy reklamy czasem nie są bardziej opłacalne? Przecież takie kopanie na moim MacBooku Pro, czy na innych komputerach nie dedykowanych pod kopanie to tylko strata prądu i czasu i nawet ty nic z tego nie będziesz miał. A podczas samego kopania gdy sobie wyjdę nagle ze strony to całe obliczenia przepadają. Wiem, że wiele komputerów (np. twoich czytelników) będzie kopało naraz, ale nikt nie będzie siedział na stronie godzinę, a jego obliczenia przepadną.

Muszę to sobie sprawdzić. Czy ktoś zna jakąś stronę online na której można kopać?
komentarz 23 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Aha, to nie Bitcoin tylko Monero. 0.3 XMR (~$97). Przy dużej liczbie użytkowników myślę, że się opłaca ;)

https://cdn.pbrd.co/images/GZs6k1S.png

komentarz 5 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Kurs Monero nie jest stały

Jest podobnie stały co Bitcoin...

komentarz 6 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 grudnia 2017 przez niezalogowany
Uwaga techniczna: użytkownik musi nie tylko być poinformowany, ale musi też sam ten skrypt uruchomić (tzn uruchomienie skryptu nie może odbyć się wcześniej niż przed jawnym wyrażeniem zgody użytkownika), inaczej wpadasz pod paragraf o wykorzystaniu zasobów, które nie należą do ciebie.

O jakiej aplikacji mówimy? Przeglądarka? Czy mobilna?
komentarz 22 grudnia 2017 przez niezalogowany
BTW na pytanie 1 po części odpowiada pytanie 3, dużo zależy od tego jak duży hashrate uda Ci się zyskać miesięcznie.

2. Tak, nawet sam coinhive ma mechanizm na wykrywanie adblock a. Jednakże pamiętaj że użytkownik ma pełne prawo do użycia adblock a ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 61 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2020 w JavaScript przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w Grafika i multimedia przez SamSam Obywatel (1,120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 177 wizyt
pytanie zadane 11 października 2017 w Nasze projekty przez sekru Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...