• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poradnik slider

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
267 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2017 w JavaScript przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Witam,

Potrzebuje dobrego tutoriala z robieniem slidera w JS, zależałoby mi na tym, żeby był to czysty JS, a poradnik w języku polskim lub z wyraźnie mówiącym autorze w języku angielskim. Jest ktoś w stanie polecić sprawdzony tutorial?

(Oczywiście z kropkami na dole i strzałkami po bokach)

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 grudnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Może sam spróbuj albo po prostu zadaj pytanie a my Ci pomożemy :)
komentarz 21 grudnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Myślę, że mam już taką wiedzę, żeby to zrobić, ale metodą takiego ,,brudnego" (zbędnego kodu), chcę zobaczyć jak zrobią to inni ludzie i porównać z tym jakbym ja to zrobił.

Pozdrawiam
komentarz 21 grudnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
To zrób brudnym kodem a my spróbujemy go "naprawić" :)
komentarz 21 grudnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

W sumie dobra myśl, praktyka najważniejsza, a nauczę się na błędach, gdy forum będzie mnie poprawiać. Dzięki yes

+1 głos
odpowiedź 21 grudnia 2017 przez bumpMind Gaduła (4,260 p.)

Dokładnie jak w poprzednim poście, spróbuj sam. Wystarczy kilka kroków:

  1. Określ z czego składa się taki slider. Warto zrobić prosty schemat (w paincie, www.draw.io, itp.) tego co chce się zrobić.
  2. Mając rysunek/schemat spróbuj wybrać tagi HTML, którymi mógłbyś opisać naszkicowane elementy.
  3. Zakoduj HTML wraz ze stylami CSS, tak aby powstała statyczna, nie interaktywna wersja tego co jest Twoim celem.
  4. Teraz patrząc na to co powstało, pomyśl jakie interakcje z użytkownikiem powinien móc umożliwiać Twój aktualny slider.
  5. Mając liste interakcji, poszukaj odpowiednich eventów w JavaScript, które im odpowiadają. Szukając dostępnych eventów polecam dokumentację MDN, tutaj przy okazji jest od razu sposób podpinania eventów pod elementy DOM.
  6. Tutaj będzie najcięższy ale jednocześnie ostatni krok, zakoduj znalezione eventy i przetestuj czy to co powstało spełniają Twoje oczekiwania.

Przykładowo jako statyczną wersję slajdera wyobraź sobie jak ma on wyglądać z przykładowo 4 elementami bądź więcej.

PS. Jeżeli jednak to by Ci nie odpowiadało daj komentarz poszukam i podrzucę jakiś tutorial.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2021 w JavaScript przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 117 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...