• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry- problem z nagrywaniem dźwięku

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
323 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2017 w Python przez linq Początkujący (420 p.)

Witam.
Staram się na raspberry postawić "monitor ramek APRS". Jest to urządzenie, które nasłuchuje odpowiedniej częstotliwości z krótkofalówki. Na tej częstotliwości pojawiają się różne sygnały zgodne z protokołem ax25. Urządzenie dekoduje te sygnały i wyświetla wiadomość, jaką one zawierają.
Poszukałem trochę w Internecie i znalazłem program, który mnie interesuje. Trochę go pozmieniałem i na początku uruchomiłem go na maszynie wirtualnej (debian). Program pracuje prawidłowo. Przykładam do mikrofonu laptopa krótkofalówkę, a program nagrywa dźwięk w czasie rzeczywistym i odczytuje ramki, które dostanie. Problem pojawia się, gdy próbuję ten sam program uruchomić na raspberry pi 3 model b. Mam do niego podpiętą po USB kartę dźwiękową. Do wejścia mikrofonowego karty podpiąłem krótkofalówkę. Gdy testuje nagrywanie dźwięku to działa ono prawidłowo. Wszystko ładnie się nagrywa na raspberry. Problem pojawia się gdy uruchamiam program. Wyskakuje mi wtedy taki błąd:

ALSA lib pcm.c:2495:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM cards.pcm.rear
ALSA lib pcm.c:2495:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM cards.pcm.center_lfe
ALSA lib pcm.c:2495:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM cards.pcm.side
ALSA lib pcm.c:2495:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM cards.pcm.hdmi
ALSA lib pcm.c:2495:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM cards.pcm.hdmi
ALSA lib pcm.c:2495:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM cards.pcm.modem
ALSA lib pcm.c:2495:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM cards.pcm.modem
ALSA lib pcm.c:2495:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM cards.pcm.phoneline
ALSA lib pcm.c:2495:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM cards.pcm.phoneline
ALSA lib confmisc.c:1281:(snd_func_refer) Unable to find definition 'defaults.bluealsa.device'
ALSA lib conf.c:4528:(_snd_config_evaluate) function snd_func_refer returned error: No such file or directory
ALSA lib conf.c:4996:(snd_config_expand) Args evaluate error: No such file or directory
ALSA lib pcm.c:2495:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM bluealsa
ALSA lib confmisc.c:1281:(snd_func_refer) Unable to find definition 'defaults.bluealsa.device'
ALSA lib conf.c:4528:(_snd_config_evaluate) function snd_func_refer returned error: No such file or directory
ALSA lib conf.c:4996:(snd_config_expand) Args evaluate error: No such file or directory

Nie mam pojęcia, jak to naprawić. Ten sam program na laptopie działa bez zarzutu. Karta dźwiękowa podpięta do raspberry też działa. W programie używana jest biblioteka pyaudio. Dodam, że dopóki w programie odpalanym na raspberry z poniższego fragmentu kodu nie usunąłem "input_device_index=dev", to program pokazywał mi błąd związany z numerem kanału audio. Na laptopie bez usuwania tego fragmentu wszystko działa.

istream = p.open(format=pyaudio.paFloat32, channels=1, rate=int(fs),input=True,input_device_index=dev,frames_per_buffer=chunk)

W załączniku dorzucam kod programu. Aby go uruchomić trzeba zainstalować aprs_app.py:

Program, o którym mowa.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Polecam stronę https://raspberrypi.stackexchange.com to rozwiązywania problemów z raspberry pi.

Jedyna "wadą" jest język angielski na tej stronie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 537 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2023 w Python przez krzysieq18 Nowicjusz (230 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 270 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2021 w Python przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 392 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2018 w Python przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...