• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w Linux.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
208 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez antekwi546 Użytkownik (510 p.)
Witam.

Mam Pytanko od małego jak większość jestem użytkownikiem windowsa. Chciałbym się przerzucić na linuxa i teraz pytanie skąd się tego nauczyć. Jestem trochę zielony w temacie więc proszę o szczegółowe informacje.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
wybrane 20 grudnia 2017 przez antekwi546
 
Najlepsza

Witam.

Tu masz dosyć podstawowy poradnik dotyczący linux-a http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/linux-dla-poczatkujacych-czesc-1-poczatki.html

Bardzo ważną rzeczą jest znajomość terminala i tu masz świetny kurs http://mediologia.pl/linux/kurs-linux

Napisz czego oczekujesz od systemu to coś więcej pomożemy. 

Pozdrawiam i życzę owocnej nauki

+2 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Nic specjalnego nie trzeba się uczyć. Po prostu zainstaluj i sam sprawdź. Większość rzeczy wyklikasz. Jedyne co musisz umieć, to instalować programy przez konsolę, ale to nie jest trudne - jedna komenda (zależy od menadżera pakietów, a to zależy od dystrybucji). Wszędzie jak jest coś trudniejszego to są podane komendy krok po kroku. W ostateczności jak wpiszesz jak coś zrobić w Google to też znajdziesz. Po prostu spróbuj - tego nie trzeba się uczyć "przed".
+2 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
1. Pobierz przyjazną dystrybucję na start byś się nie zraził, np. mint, ubuntu

2. Korzystaj z systemu normalnie, a jak czegoś nie umiesz to wpisz to w neta. W chwilę znajdziesz i się czegoś nauczysz

3. Kiedy się przyzwyczaisz zaczniej mysleć co by Ci się jeszcze przydało by ułatwić prace. Ja np dzisiaj napisałem sobie skrypt w bashu, który sortuje mi pobrane rzeczy z neta na zdjecia, archiwa, instalki i pakuje do odpowiednich folderów. dodatkowo informuje mnie o zastarzałych plikach i mogę sobie je na szybko usuwać by mieć porządek na kompie.

4. Pokochaj gnu/linuxa i ułatw sobie życie

5. Śmiej się z osób z windowsem (nie no, okienkoo też mam, bo porzeuje tez).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez milosz123 Użytkownik (720 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 415 wizyt
pytanie zadane 10 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez puux Początkujący (280 p.)
+1 głos
6 odpowiedzi 3,347 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Anahan89 Obywatel (1,270 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...