• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows, obsługa wiersza poleceń

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,797 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

Hej, jestem w pierwszej klasie technikum informatycznego i uczę się do lekcji. Mamy teraz o obsłudze wiersza poleceń, kompletnie mi nic nie wychodzi i nic nie działa. Nie wiem co mam robić, kiedy np użyje komendy DIR to mam takie komunikaty:

1. System nie może znaleźć komunikatu dla numeru komunikatu 0x2378 w pliku komunikatów dla Application.

2. już przy samym uruchomieniu konsoli: System nie może znaleźć komunikatu dla numeru komunikatu 0x2350 w pliku komunikatów dla Application.

3. Serwer DNS nieautorytatywny dla strefy.



Mam Windows 10, na lekcji nie było żadnych takich komunikatów. Co mam robić? Musze to umieć.

Ze stron z kolei nic nie rozumiem. Dziękuje bardzo za pomoc

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 grudnia 2017 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Spróbuj uruchomić z uprawnieniami administratora.
komentarz 19 grudnia 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Tak robiłem, to samo
komentarz 19 grudnia 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Oczywiście wszystko działa poprawnie ale nie wygodne są te wszystkie komunikaty, zapytam się nauczyciela w szkole. W końcu on ma uczyć i tłumaczyć a nie tylko pytać i oceny wpisywać...
0 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

 A dlaczego cmd.exe jest na pulpicie? Odpal okno poleceń normalnie, wpisując w wyszukiwarkę nazwę cmd.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2018 w Offtop przez Absum Bywalec (2,640 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 570 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w C i C++ przez B0nkers Początkujący (310 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...