• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka 8h dziennie samemu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,203 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Virtual107 Nowicjusz (180 p.)
edycja 28 grudnia 2017 przez Virtual107
Hej!

Studiuję na drugim roku kierunek Inżynieria Środowiska. Jest miło i przyjemnie, ale czuję że stać mnie na więcej. Od jakiegoś czasu myślę i rozmawiam z mądrzejszymi ludźmi na temat przerwania studiów (do 5 lat można wrócić w razie czego) i zainwestowania w siebie.

Do rzeczy: mam około 10k oszczędności, drugie tyle bym zarobił za granicą (mam znajomych w Norwegii). Mając 24k jestem w stanie się utrzymać rok. Jak w siebie zainwestować? Nie przychodzi mi do głowy nic innego niż nauka języków obcych lub programowania.

Co sądzicie na temat pomysłu nauki programowania 8h dziennie (pon-pt) przez rok? Wieczory i weekendy przeznaczam na odpoczynek. Nigdy nie było to moją pasją. Ale też nie jestem w tym całkowicie zielony (w liceum i na studiach miałem trochę programowania, głównie C++). W żadnym stopniu mnie to nie odstrasza. Traktuję to jak zwykłą czynność, równie dobrze mógłbym się uczyć gotowania, języków obcych czy gry na instrumencie. A rok nauki traktuję jako rok pracy (też 40h tygodniowo).

 

Będę wdzięczny za każdą opinię i mądre słowo ;)
2
komentarz 17 grudnia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Jezeli nei jest to Twoja pasja to sie moezzs wypalic i zrezygnowac

2. Praca w tym nie bedzie Ci sprawiac przyjmnosci, jasne to moze przyjsc z czasem

3. Co do samego pomyslu, zakladajac, ze robisz plan szkolny, czyli wakacje i ferie to: 6 000 godzin? Oczywscie, ze 8h dziennie nauki, stosowania i pisania czegos nowego daje duzo i to bardzo. Po roku bedziesz posiadal duza wiedze, jezeli dobrze to wykorzystasz to nawet znajdziesz prace itd. Mielismy/Mamy uzytkownikow, ktorzy po 2 latach nauki dostali sie do pracy :)
komentarz 17 grudnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
@DragonCoder około 8h dziennie, czasami sporo mniej, ale czasami też sporo więcej ja siedziałam i po roku znalazłam pracę także potwierdzam, że spokojnie się da :P

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2017 przez Crash182 Gaduła (3,600 p.)
Czesc,

jesli mozesz sobie pozwolic na rok zycia bez zarabiania to super, jednak ja na twoim miescu staralbym sie jakos drzwiami lub oknami dostac gdzies do pracy za darmo, jakis staz czy cos w tym stylu. Mowie to z mojego doswiadczenia. Ja zaczynalem nauke progamowania od kursow pana Miroslawa i dosc pozno bo w wieku 28 lat. Majac rodzine, nie moglem sobie pozwolic na rzucenie pracy. Przez dwa lata uczylem sie sam, wieczorami i w weekendy srednio po 2-3 godziny ale regularnie. Okazalo sie to wystarczajace zeby zalapac sie do pierwszej pracy ale do czego zmierzam... po roku pracy nauczylem sie duzo wiecej niz sam moglbym nauczyc sie w 3-4 lata, mowie zupelnie powaznie. Wspolpraca z innymi ludzmi i uczenie sie od siebie nawzajem jest bezcenne.

Pozdrawiam i powodzenia!
0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2017 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
Jeśli chodzi o pracę to nie ma reguły ile wiedzy trzeb mieć. Nieraz naprawdę znając tylko teorię można się dostać, ale potem jest raczej nieco ciężko na początku. Ale dla chcącego nic trudnego. Jeżeli coś nie jest twoim hobby to nie ma i tak większego znaczenia. Wypalenie przychodzi zawsze, niezależnie czy coś lubisz czy nie. Wręcz twoja pasja może Ci zbrzydnąć gdy dzień w dzień tylko to samo masz w koło. Każdy się wypala prędzej czy później.

Nauka natomiast to zawsze dobry pomysł. Zarówno języki, jak i programowanie, ale też malowanie czy dekarstwo. Nawet nie wiem czy taka fizyczna praca nie jest bardziej opłacalna, niż programowanie, bo jak ostatnio ocieplaliśmy dom, to mi powiedział fachowiec, że on musi mieć na tydzień na czysto 4tys. bo jak nie, to się nie podejmuje (pracował on i dwóch chłopaków zza miedzy - on bardziej w zasadzie nadzorował). Tak więc jak się nauczysz ocieplania budynków to dużo szybciej dojedziesz do 16tys./miesięcznie. Dodam, że 5 innych fachowców z którymi rozmawialiśmy, najwcześniejsze terminy mięli za 3-5 miesięcy.
0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
0 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2017 przez Virtual107 Nowicjusz (180 p.)
Jest mi miło z powodu tak szybkich i konkretnych odpowiedzi.

Dziękuję za informacje :)
2
komentarz 19 grudnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
a co miało na celu zakropkowanie pytania, skoro podziękowałeś za odpowiedzi?
komentarz 19 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Pytanie przywrócone. A pytającego Virtual107 informuję, że kasowanie treści pytań/wypowiedzi jest na forum zakazane - po to inni pomagają i się wypowiadają, aby każdy mógł z tego skorzystać. A nie że osoba pytająca uzyska odpowiedź i temat znika.
1
komentarz 28 grudnia 2017 przez Virtual107 Nowicjusz (180 p.)
Na niektórych forach usuwa się mało wartościowe pytania, aby nie było ich za dużo na forum.

Będę pamiętać na przyszłość, przepraszam za kłopot.
komentarz 28 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie szkodzi. Nikt nie umie ocenić czy dane pytanie będzie dla kogoś wartościowe czy nie - każdy ma swoje problemy. Wychodzimy z założenia, że jeśli pytanie zostało zadane, padły na nie odpowiedzi, to powinno pozostać dla innych, którzy mogą mieć ten sam problem (bo skoro pojawił się raz czemu miałby nie pojawić się ponownie).

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,547 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,123 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 725 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez yupy Nowicjusz (230 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...