• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux, problem ze SWAP, przejściem w tryb uśpienia, uprawnieniami.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
321 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
edycja 16 grudnia 2017 przez Q7V
Cześć, używam na laptopie Parrot OS, świetny system, ale pojawiły się problemy których nie jestem w stanie rozwiązać.

1 - SWAP się nie "uruchamia", po zapełnieniu RAMu system się zamraża i pomaga jedynie twardy reset, nie przeszkadza to zbytnio, bo rzadko kiedy potrafię zapełnić 4GB RAM, ale jednak bywa męczące gdy już się wydarzy.

2 - Być może ten błąd jest powiązany z pierwszym, po każdym uśpieniu komputera i obudzeniu go - działa on coraz gorzej, uruchomiony na czysto działa dobrze, ale usypiając go zamula go nawet firefox.

3 - Każda aplikacja uruchamia się z uprawnieniami roota, szansa że coś się stanie przez to jest mała, ale jednak chciałbym to "załatać".

 

edit

W sumie, odkryłem niedawno że za każdym razem sesja utorrent się resetuję, w sensie - pobrane torrenty się nie zapisują i gdy w połowie pobierania wyłącze klienta to po ponownym jego uruchomieniu już go nie mam - ekran pobierania jest pusty. :P
1
komentarz 18 grudnia 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Co pokazuje free -m?

komentarz 18 grudnia 2017 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
edycja 18 grudnia 2017 przez Q7V

tu był popsuty obrazek

komentarz 18 grudnia 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Serio?! Wkleiłeś obrazek, na którym nic nie widać, zamiast po prostu skopiować zawartość terminala i wkleić w postaci tekstu na forum?!
komentarz 18 grudnia 2017 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
              total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:           3752        2690         202         237         859        1052
Swap:          3891           0        3891

Przepraszam, nie zauważyłem że forum tak wypatroszyło obrazek. xD

komentarz 18 grudnia 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Wygląda na to, że swap jest podpięty, więc raczej powinien działać. Być może problem leży w zupełnie czymś innym.
komentarz 18 grudnia 2017 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
swap jest podpięty i przeważnie jest tam 20mb czy ciut więcej danych, ale gdy RAM się zapełnia w 100%, następuję freeze, może mam wolny dysk, ale w thinkpadzie z 2003 roku z fabrycznym dyskiem na ata, swap jest praktycznie cały czas w dużej mierze zapełniony, działa to wolno, ale działa... A tutaj freeze i kóniec.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 242 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 586 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...